Osamělý jezdec Tomeček byl na Africa Eco Race druhý mezi kamiony

Parádní kousek jednoho osamělého hrdiny viděl závod Africa Eco Race, který vede po stopách původní Rallye Dakar. Tomáš Tomeček (trojnásobný vítěz soutěže) s kamionem Tatra obsadil celkové druhé místo, ačkoliv premiérově startoval sám, bez pomoci mechanika či navigátora v posádce.

P86a96v41l56i86n60a 78H66a58m54p37l64o66v47a 7111448599182

Obdivuhodny vykonR^

+5/0
14.1.2018 23:43

Š82i74m55o82n 13M28a47r55t54y64n73e54k 7473415213856

Každopádně gratulace. Tomáš to projel jen s drobnějšími problémy. Ten nápad měl už od roku 2014 a letos ho realizoval.

A srovnávat tuto soutěž (AER) v Africe s Dakarem v jižní americe se nedá. Každá soutěž je jiná - v africe je to takový menší komorní podnik zaměřený na dobrodružství a v jižní americe je to taková formule jedna v terénních dálkových soutěží kdestartuje to nejlepší (i když třeba deRooy dal letos přednost africe).

+4/0
14.1.2018 22:36

R73o41b83e96r10t 42N19ě52m66e46c 6177447723460

Neberte mě za škarohlída, tímto příspěvkem nijak nechci snižovat Tomečkův výkon. Ale chtělo by dodat, že dojel druhý ze sedmi kamionů co dojely do cíle. Nevím kolik jich bylo na startu, ale na AER toho obecně moc nestartuje - motorkářů dojelo do cíle 19 a automobilů 39 (kategorie je společná s kamiony).

0/−1
14.1.2018 22:26

R65o95m52a41n 10K36r10a14t92o22c19h40v15í23l 6926137166954

Ano to je pravda, vyhrát todle není zas tak nic velkého.

Ale tady jde o to, že to jel sám v kamionu, což je opravdu neobvyklé.

Já si myslím, že to jel sám, protože s ním nikdo nechtěl jet.

0/0
15.1.2018 8:23

J52i79ř73í 68S60u61c18h50ý 5648127256667

Tohle je ten správný Dakar. Velká gratulace.

+3/0
14.1.2018 22:18

M21a12r82t18i98n 76K12o16n40e84c85n68y 7476717873689

Tome, jsi borec!

Klobouk dolu.

A hlavne se 100-procentni Tatrou a na tom skutecnem Dakaru a ne nejakem marketingovem zavodu!

+8/0
14.1.2018 22:02

R37a94d59a63n 39S20u90l91e72k 1950456894331

Organizátor to bude vnímat jako svůj úspěch, řekne, že kdyby sebou měl posádku, tak vyhrál. Prostě, že je vidět, že se mu to nevyplatilo, jet tak náročný závod sám ;-D