Sedmá etapa Dakaru: těsný souboj Kolomého s Macíkem, Prokop dojel pátý

Dramatický souboj českých kamionů se odehrál v sedmé etapě Rallye Dakar. Martin Kolomý dojel na čtvrtém místě a byl o pouhých 22 vteřin lepší než pátý Martin Macík. Martin Prokop vybojoval páté místo mezi automobily a zaznamenal nejlepší letošní výsledek.

M75i41l59o49š 54H21l57a56v80á52č 9213701287504

Dnes parádní výsledek. Jen tak dál! [>-]R^

+2/0
13.1.2018 23:25

Š78i15m52o67n 96M32a49r13t43y20n67e57k 7543715693806

Celkově třetí jezdec na motorkách a dnešní vítěz Barreda pravděpodobně končí, protože po pádu kousek pře cílem má zřejmě zlomenou nohu.

Š28i11m87o43n 75M32a19r44t75y33n86e68k 7443765443346

Oba Martinové s kamiony v cíli. Kolomý se ztrátou 5 min a 49 sec, Macík 6 min a 11 sec na nejrychlejšího Genugtena.

0/0
13.1.2018 23:00

R68a27d21i21m 59V83e31n46g20l68a30ř 3262917121669

To by mohlo být 5. a 6. místo v etapě. Tak snad dobře pošetřili techniku na zítřek.

0/0
13.1.2018 23:02

Š28i63m68o53n 95M60a47r31t43y75n51e33k 7853975543766

Nakonec 4. a 5. místo. Mardeev ztratil ke konci 15 minut.

Š52i72m65o68n 15M74a33r48t73y31n95e76k 7453175603456

Novotná jede, jen jí nefunguje sledování.

Peterhansel opravil auto za pomoci týmového kolegy Despresa, který mu ze svého vozu dal potřebné díly a nyní sám bude čekat hodiny na doprovodný kamion

+1/0
13.1.2018 22:37

P48a65v91l96i25n84a 68H43a21m50p25l20o26v19a 7231258429822

Outednicek je evidovan tez na zacatku. Nevite, zdali je zabukovan, ci mu tez nefunguje sledovacka? Diky

0/0
13.1.2018 22:46

Š98i60m29o38n 48M11a10r61t43y21n37e39k 7763455823446

U Ouředníčka to bohužel vypadá na nějaký problém na trati.

K18a10r25e19l 26K89o96p62e50c57k15ý 3804723796371

Vzhledem k tomu, že Peugeot s Dakarem končí a někteří jeho jezdci také končí, tak příští rok může Prokop útočit i na bednu... Jezdí výborně. R^

R14a56d94i24m 36V82e29n91g50l33a16ř 3242267551269

Pěkná přetahovaná mezi Macíkem a Kolomým.

+2/0
13.1.2018 22:33

Š75i89m77o84n 49M56a60r77t16y57n75e52k 7273375413476

Prokop dojel sice na 5. místě, což je výborný výsledek, ale jeho nejbližší konkurent , který je v celkovém pořadí před ním (Przygonsky) byl o tři minuty rychlejší - takže ve finále Prokop ztratil.

+2/0
13.1.2018 22:23

O20n33d71ř53e57j 85B58r52a54b61e24c 8158778311894

Co jsou 3 minuty na Dakaru v jedné etapě? :o ... Ani nemusíte odpovídat ... Nic. Další den může být vše úplně jinak. ;) Je to skvělý výsledek. ;)

+3/0
13.1.2018 22:26

Š25i11m80o15n 93M73a12r88t32y52n77e87k 7663595393116

Prokop se v i předchozích těžkých etapách přetahoval s Przygonskym o sekundy, takže 3 minuty je dost :-P

Ale ještě bude pár těžkých etap a tam se skutečně můžou být rozdíly daleko větší.

Jinak přeji Prokopovi ,aby letos vylepšil nejlepší český výsledek v autech a pokud bude mít štěstí, aby skončil v TOP 5 - to by byla paráda. R^

+1/0
13.1.2018 22:31

O63n18d85ř95e90j 53B11r67a89b41e35c 8408868421544

Ano, můžou. Ale stačí jedna hloupá chyba, špatné odbočení, hledání kontrolního bodu, technická závada a člověk může přijít klidně o hodinu. Nemyslím si, že v konečném pořadí budou rozhodovat zrovna tyto 3 minuty. ;)

0/0

Š10i84m66o60n 51M46a32r47t73y17n43e49k 7103785963916

Tak to určitě.

Bohužel pro Prokopa to bude hodně těžké. Ostatní kolem něj mají na trati týmové kolegy, kteří jim pomohu (při zapadnutí, při technickém problému). Prokop se musí spolehnout sám na sebe.