Bottas slaví v Rusku první triumf v F1, Vettelovi nevyšel start

Velkou cenu Ruska formule 1 vyhrál Valtteri Bottas z Mercedesu a zaznamenal první triumf v kariéře. Sebastian Vettel z Ferrari byl v Soči druhý, když nevyužil start z pole position. I tak zvýšil náskok v čele průběžného pořadí mistrovství světa před v neděli čtvrtým Lewisem Hamiltonem na třináct bodů. Třetí byl Kimi Räikkönen z Ferrari.

P23e34t44r 97M87a94r16e85č41e86k 1173371639168

Dobře je vysmahnul Valtteri R^R^!

+1/0
30.4.2017 23:17

M87i59c96h84a49l 26J64a14r76o13š 7884940852155

Tak to byl asi první závod, kdy se předjíždělo jen na prvních 500 metrech.

Neříkám, že to nebylo svým způsobem napínavé, ale měli by s tím předjížděním něco udělat.

+4/0
30.4.2017 21:59

P41e40t33r 49U70t36ě41k86a70l 9750748858

Správně.

A jako první vyřadit Soči z kalendáře. Trať je široká jako Rudé náměstí ale vinou konfigurace se tam stejně nepředjíždí. leda pod modrejma vlajkama.

0/0
1.5.2017 9:04

D66a62v35i87d 97H12ý42ž44a 7285599486129

Felipe, Sebastian is faster. Asi jim blbla vysílačka a neslyšel to.

J95o40s66e26f 33K65o97m78e50n88d27a 3209509634167

Filipa bych nekritizoval, dostat pérem do kebule, taky byste nebyli úplně cajk :-)

+4/−4
30.4.2017 17:07

M86a13r97c95e15l 88Š32e33v32č27í73k 9135663151720

Treba kritizovať tých, čo mu umožňujú jazdiť v F1. :-)

M13i97c92h66a89l 75J10a50r63o83š 7674770762105

To už je ale nějakej ten pátek, možná osm let.

0/0
30.4.2017 22:04

R34o76b93e10r42t 80B15a46l32a21b47á98n 9292453792

Nejsem žádnej žhavej fanda, takže mi to Massovo číslo v závěru přišlo docela úsměvné.

0/0
30.4.2017 17:01

H55o46n37z82a 69B50e47n48a23d75a 4192109249957

Jo, má dobrej koníček, tady mu patří továrna na boty, takže je zajištěnej.

M51a43r48t86i31n 40B72u51s17i53d61e93a 4663390

Pokud jde o Massu... ono to vypadá jinak při pohledu zvenčí, kdy divák vidí, kdo kde je a o co jde.. A jinak z pohledu jezdce, který si jede svůj vlastní závod a má jen zpětná zrcátka a nějakou občasnou týmovou komunikaci do sluchátek..

+2/−2
30.4.2017 16:09

R36a31d95o50m57í37r 38Š57r67á63m46e61k 4758460566634

No přesně. Hlavně Massovi, který bojoval o skvěle umístnění a je slepej jako patrona, šlo opravdu o hodně. :-D Proste je to Brazilec. Co více k tomu dodat. Vestappen měl pravdu.

+5/−1
30.4.2017 16:30

D51a57v31i79d 56K42o86p49a72l 5833102614599

Úsměvný komentář. Modré vlajky Massovi blikaly cca kolo a půl + tuším, že mají info i na volantu ;) , prostě si šel slepě za svým, ubohé. Vettel by na 90% Bottase nedal, ale jeho chyba mohla přijít a pak ....

+3/0
30.4.2017 16:44

M57a52r95t46i32n 76B59u58s92i46d66e22a 4933160

Jezdec má povinnost respektovat modré vlajky a umožnit předjetí...ale nemůže se vžívat do pořadí, pocitů a potřeb ostatních jezdců...aby přesně jako divák od obrazovky byl přesně v obraze a věděl přesně o co jde, kam a komu všemu uhnout.

Proto se jezdcům předjížděným o kolo říká "míchači", protože neúmyslně mohou zamíchat pořadím..

Myslím, že Massa nic neporušil, jen holt neuhnul přesně tak, jak by se to Vettelovi hodilo..takový přehled o situaci ani nemohl mít..

+1/0
30.4.2017 17:02

J20a39n 62M75i35c88h41l 1176141396254

Cely vikend bylo Ferrari rychlejsi a pak to v nekolika vterinach takto prokaucujou...skodaaa.

D20e41n73i97s 72H86u19m74l 4742555665726

Nejlepší okamžik závodu byl, když se Kimi po zastávce podivoval, kde se před ním Bottas vzal. A odpověď byla, že Bottas vedl od začátku závodu ;-D

+16/0
30.4.2017 15:51

M70a97r82t32i62n 64C39a27j47t43h77a87m93l 3261148336290

Botas vítězí, ustál nepatrný náskok, jenže ta bílá formule, která se tam primotala v kole posledním to celé zkazila. Musel jí Vettel předjíždět. Měli by činovníci v posledních kolech, když jde o tak vyrovnaný finiš trať od těchto odpadlíků očistit!

+4/−11
30.4.2017 15:38

V54l65a95d74a48n 84K18a66h93a97n 9501814414642

To byl Massa. To co predvedl se jen tak nevidi. Predtim byl Botas jeho kolegou, tak mozna proto, tezko rict ...

+6/0
30.4.2017 15:41

P39e42t95r 40M97a10r95e13č13e80k 1693831799238

Jasně ;-D domluvili se na Fetlouše předem!

+1/−4
30.4.2017 15:43

P36e64t94r 97M25a58r69e32č46e27k 1143111189838

To se občas stává na jedné či druhé straně. Předjet tu "bílou formuli" museli oba.

M35a18r60t81i90n 11C93a96j90t37h17a90m86l 3711988526840

Jestli neměl dříve zajet do boxů než až v kole 36. Vsici už za sebou zastávku měli. Po návratu 4 vteřiny, pak časem jedná,70 v závěru i 0.600.

+1/0
30.4.2017 15:55

P71e96t94r 58M70a47r11e46č48e72k 1183881189648

A v čem prosím? Kolikrát se přece stalo že na to právě ten první doplatil, když ho ten opozdilec zpomalil .

0/0
30.4.2017 17:22

P77e77t19r 73M71a87r11e79č94e83k 1183701499178

Německá fňukna si samozřejmě zafňukala :-)

+3/−7
30.4.2017 15:37

M56i55c16h91a36l 55J46a23r38o21š 7374220122205

Nepřijde mi, že by fňukal kvůli Massovi, bral to docela sportovně.

0/0
1.5.2017 8:52

V53l98a57d57a28n 28K27a81h31a92n 9311424214102

Massa do duchodu, co to tam jako predvadel ????

+3/−3
30.4.2017 15:35

M19a93r78t74i62n 92C75a97j65t61h43a11m72l 3501328726600

4 kola zbývají, hoši na sobě téměř nalepeni. To se musí aj Putinovi v hledišti líbit. Rossija!!!

J81i59ř62í 66K83o79c58u51r97e69k 6605674425308

Ano, je to veliký úspěch Ruska, ruských vědců, konstruktérů a všeho lidu.

PS: Německý automobil s německým motorem se nepočítá.

+2/0
30.4.2017 16:19

M21a81r88t37i14n 15C16a33j17t23h61a45m69l 3561798246640

6 kol v cíl a dnes konečně bitva aj o prvé místo. Třetí Raikkonen a 4. Hamilton se zdají být jasní.

0/0
30.4.2017 15:26

D53e47n69i38s 73H64u19m97l 4742695145396

Koukám, úroveň článku odpovídá úrovni závodu. Už se pod to i pan novinář stydí podepsat.

Vteřina - V běžném jazyce se stejným slovem označuje i jednotka času, jejíž nynější název sekunda (zaveden přijetím systému jednotek SI roku 1974) je od roku 1980 jediný správný odborný a legální název.

0/−4

S55t19a26n20i65s52l85a97v 21H62o10n77ě76k 1538550428754

Makal na tom celý tým idnes a střídali se, každý po dvou vteřinách.

+1/0

F66i95l16i38p 22L80o52u76k75a 4736226608631

Velká cena Rossiji.

Takový nudný okruh, co od toho čekat. Tam není žádná pořádná rovina. Ale ti bílí olympijští sloni jsou zajímaví. Třeba hokejová hala Bolšoj.