Začíná mistrovství světa v klasickém lyžování, Češi k favoritům nepatří

Po šestnácti letech se vrací světový šampionát v klasickém lyžování do Lahti. Češi míří do Finska vzhledem k výsledkům v sezoně v roli outsiderů a zisk jakéhokoli cenného kovu by byl překvapením.

J96a79k63u23b 94P52e52t89r64i94c13e61k 4388744245221

50km mužů resp. 30 km žen s hromadným startem tuhle disciplínu úplně zničilo. Chlapi dojíždějí na metu 49 km pravidelně v balíku třiceti závodníků a pak následuje v podstatě sprint. Před dvěma lety by Bauer dal druhému minimálně 30 vteřin, jakou měl formu. Ten konec odtáhl sám, ale u mužů je skoro nemožné zbytek odpárat. V cílové rovince se přes něj přehnal Northug, protože je lepší sprinter.

0/0
22.2.2017 9:19

P60e68t14r 55V65e76r47b77í94ř 8217441733760

Před dvěma lety by Lukáše možná porazil Olsson, kdyby se jelo intervalově...

0/0
22.2.2017 12:34

J27a86k67u98b 72P52e89t75r17i66c26e77k 4168354305721

Je to samozřejmě možné. Ale Bauer se mi tam zdál bezkonkurenčně nejlepší v tom závodě.

F71i77l37i13p 87L84o84u48k14a 4936516368491

Lahti 2001, na to mám ještě také dětské vzpomínky. To mistrovství se mi dodnes líbí svou takovou skandální atmosférou. Byla to tehdá velká sláva, když Finové získávali jednu medaili za druhou. 50ku vyhrál Johann Mühlegg :-) Gunde Svanova zatáčka před cílem... A do lyžování poprvé pronikala zkratková kultura, jel se poprvé sprint. Martin Koukal spadl v cílové rovince, ze studia spolukomentovala Květa Jeriová-Pecková. Adam Malysz poprvé mistrzem swiata. R^

M56a87r51t15i38n 97C27a83j19t93h55a10m64l 3871908826810

Spíš vzpomenu MS 1989. Gunde Svan, Morgren, Smirnov, Ulvang, Weissflog, Nikola, Nykanen.

+2/0
21.2.2017 18:49

P58a84v28e53l 83M31a63r37e71k 3239805189736

A ta velká dopingová aféra Finů byla předtím, nebo až potom? Tak daleko moje paměti nesahají, jenom vim, že byli nějak diskvalifikovaný všichni.

0/0
23.2.2017 0:08

M44a64r73t56i16n 98C30a21j40t38h88a73m30l 3701388586580

Je to hezke, ze se MS zacinate venovat. Jen mam dotaz, zda poradi nekdo fundovany. Zitra 5 km zeny a 10 muzi pisi kvalifikace. Finalovy zavod o medaile kdy? Jsem v zadnem dnu nenasel. Pro me sampionatbzacina v patek skokanskou casti sdruzenaru. Sprinty, jez budou ve ctvrtek, v lasce nemam.

0/0
21.2.2017 14:54

H18a80n73a 46U38l32r76y89c35h33o24v42á 9240273188208

Žádný závod žen na 5 km a mužů na 10 km se o medaile nejede. Tohle je kvalifikace pro exotické lyžaře, uvádějí např. Ekvádor, Venezuelu apod., kteří nemají dostatek FIS bodů, a tuším 10 nejlepších bude zařazeno do některých závodů.

+4/0
21.2.2017 16:00

T74o39m81á52š 58K87o69n70r50á29d 9946534338231

Hlavně je to kval. na 10 km C žen a 15 km C mužů, řekl bych víc než 10, ale nevím přesně, možná i do skiatlonu

+1/0
21.2.2017 16:35

M91a15r78t63i41n 17C71a45j21t87h83a31m82l 3841878956230

To nikdá nebyvalo. Zenska petka teda nebude? Ale byvala! Kdyz kvalifikace, tak maji jet stejnou trat. Zeny 10, muzi 15, dekuji vsak za odpovedi.

0/0
21.2.2017 17:07

Z29d78e98n89ě87k 84K98u69č47k20a 9327268431780

Zemska petka byvala... jezdila se klasicky a na ni pak navazoval gundersen volne... misto toho je skiatlon a za ubrany zavod je sprint dvojic

+1/0
21.2.2017 17:37

F52i75l43i27p 44L78o81u20k46a 4746626518971

Ta kvalifikace už myslím bývala.

Jinak samostatná ženská 5ka klasicky o medaile se jela naposledy na MS 1999:-) Následoval stíhací závod na 10 km volně.

Pak se na MS v Lahti a OH v Salt Lake City (2001, 2) jela kombinace 5 klasicky a 5 km volně stíhačka. Jen s jednou sadou medailí.