Další švýcarská radost. Aerni v kombinaci předčil obhájce Hirschera

Třetí mistrovský titul slaví domácí Švýcarsko na světovém šampionátu ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici. V kombinaci se o něj postaral překvapivý vítěz Luca Aerni, jenž obhájce titulu Marcela Hirschera porazil o jednu setinu. Na třetím místě dojel další Švýcar Mauro Caviezel. Nejlepší z Čechů Kryštof Krýzl skončil 29.

K61a87r57e29l 69V18a33l94o37u82š54e28k 8151551798669

Kolik dostal Marcel za to, že pije před kamerama ten hu....mus ?

0/0
13.2.2017 23:18

F24i31l39i31p 33H28a38n38č61á20r 4636340639

Škoda že sa preteká v tak debilných časoch cez pracovný týždeň..

0/0
13.2.2017 20:14

M70a13r33t18i79n 10Č20a19r81n32e70c33k28ý 2405274489745

Hirscher opět potvrdil, že na vrcholných akcích se mu nedaří, a to i přesto, že ve Světovém poháru během své kariéry posbíral 105 účastí na stupních vítězů při 198 startech. Na mistrovství světa či olympiádě startoval rakouský reprezentant třináctkrát a na krk si pověsil tři zlaté medaile.

Tohle asi nějak nechápu. Ve svěťáku 198 startů, 105x na pódiu. Dneska skončil druhý a potvrdil, že se mu na velkých akcích nedaří? Na MS10 startů, 2 zlaté, 3 stříbrné medaile. Medaili v SG od něj nikdo nemohl očekávat, to jel jako trénink. Nebo se jako měřítko neúspěchu u něj berou OH, kde byl 4. a 5. v Kanadě ve 20 letech, přičemž v té sezóně nebyl ani v první pětce SP ani ve slalomu, ani v obřáku?

+1/0
13.2.2017 15:40

D15a72n 57M85a97c32h37o59l57d43a 8587292664582

to co on nasbiral za karieru na MS, tak temer to same byli schopni za jedno MS Kjus, Aamodt nebo Majer a to zavodili proti sobe.

0/0
13.2.2017 17:29

M97a40r66t79i31n 19Č34a55r69n57e42c97k68ý 2975144869215

Ale no tak. Hirscherovi bylo na prvním MS 19 let, skončil 4. v obřáku. V roce 2011 nestartoval. Teď je mu 27, má z individuálních závodů 2-3-0 (plus dvě zlaté z týmů), přičemž obřák a slalom, dvě jeho silnější disciplíny, teprve pojede. Oproti tomu měl Lasse Kjus 5 medailí z jednoho MS, ale zároveň je jeho celková bilance z MS 3-8-0, z OH 1-3-1. Jestli jsi tím Majerem myslel Hermanna Maiera, tak by ses hodně divil, ale ten má z MS za celou kariéru 3-2-1. Jediný, kdo je oproti Hirscherovi z těchto tří zatím jinde, je Aamodt, který má 5-4-3, především kvůli své univerzálnosti, kdy jezdil všech 4+1 disciplín, Hirscher jezdí jen 2+1. Jestli se o někom dalo říkat, že se mu na MS nedaří, byl to třeba Tomba, který na každé MS přijel jako superfavorit a odjížděl bez medaile, zlomil to až na konci kariéry.

0/0
14.2.2017 8:46

T88o86m15á90š 76B77r71a80b94e58c 2318656605896

Třeba Lindsey Vonn, na to jaká je to superstar a kolik vítězství má v SP, těch placek z MS či ZOH taky tolik nemá

0/0
14.2.2017 19:20

J24a73k27u34b 86P73e47t27r64i79c27e86k 4388654335681

Takže nejlepší sjezdaři dostanou tu výhodu, že jedou slalom na úplně rozbité trati. A vyhraje Aerni, kterej skončit ve sjezdu o jedno jediné místo hůř jel by slalom jednatřicátý taky bez naděje na medaili. Pravidla jsou pravidla, ale na dvou posledních MS vyhrál lyžař, který startoval do slalomu jako první (minule by Hirscher taky těžko vyhrál nebýt Bankova pádu). Kombinace je o všestrannosti, ale reálně zvýhodňuje slalomáře. Jinak ta příroda ve Sv. Mořici..to je až kýč

+2/0
13.2.2017 15:09

M61a53r55t46i39n 79D53u62b30e62n 4935978354608

Hlavně nechápu, proč nezvolí tvrdší a tedy regulérnější trať... k tomu ji ve Švýcarsku staví Švýcar..

0/−1
13.2.2017 23:24

M13i88c18h66a27l 34M50i72l26l23e73r 9716312349732

"kopec" jako takovy vybere organizacni vybor- a kde se to pojede bylo znamo uz nekolik let predem.

Byli jsme v St. Moritz v 2013 a mistni nam ukazali kde se pojede MS 2017.

Trat samotneho zavodu vytyci a urcuje jeden z treneru a tato pocta se strida mezi trenery vsech zucastnenych narodnosti.