Cyklista Vakoč vybojoval v Grand Prix Valonska druhou příčku

Český cyklista Petr Vakoč vybojoval druhé místo v jednorázovém závodě Grand Prix Valonska. Jezdec stáje Etixx-Quick-Step, který ještě v neděli startoval v Kanadě, se dokázal výborně vyrovnat s náročným cestováním i časovým posunem a na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie.

M11i50l55o42s 54V63a97l48y 8326332427192

)i(

0/0
17.9.2016 3:40

M70i88l51o52s 20V84a12l65y 8666692857932

videl jsem zaznam a je skoda, ze trat nebyla o 5 metru delsi.... ;-D Petr jel fantasticky a vitezstvi si plne zaslouzil.

Asi ho to iDnes pekne SS_e_RE :-P noo tak priste ! O G A' R K U. :-)

0/0
17.9.2016 3:37

P33a57v49e92l 44N53e53d24ě68l78a 5276430834441

Psal jsem tu, že jediný Vakoč má z našich jak nohy tak i hlavu na to vyhrát třitýdenní etapáky a sklidil jsem samé mínusy :-)

O68l30i43n 79K69a48d30l16e57c 3549866781878

Oprávněně. Nedostal jste to za Vakoče, ale za slovo "jediný".

+1/0
15.9.2016 17:27

P94a11v19e33l 19N36e49d93ě78l70a 5226500534131

myslel jsem si to. Ale ani Kreuziger ani König na to podle mě nemají. Oba jsou typově podobní jezdci. Spíš tempaři než výbušní jezdci. A ti většinou GT nevyhrávají.

Takže kdo jiný podle Tebe?

0/−1
15.9.2016 19:29

O21l35i72n 37K66a35d46l89e20c 3959986131748

Roman už několik těžkých etapáků vyhrál, a nejméně jeden jsem viděl, že vyhrát mohl, kdyby nevyhrál Contador, ale GT už asi nevyhraje, nikoli proto, že by na to neměl, ale proto, že už je tu dost lepších. On to ví, a proto touží po monumentu.

Leo vyhrát může, protože je ještě na vzestupu, a je velmi ambiciózní. Ale konkurence podobných, a tak čtyř lepších, než je on, mu to asi nedovolí.

Ale pozor: vyhrál Hesjedal, vyhrál Horner. Dějí se takové věci.

Vakoč se vyvíjí krásně, ale ke GT má zatím nekonečně daleko, není vytrvalec, není vrchař - a s tím se fakt vyhrávat nedá. Je to ale vítězný typ, vyhrávat asi někde bude. Těžko však celkové pořadí GT. To by musel ještě hodně komplexně se změnit. Je mladej.

Nedivme se ale, pokud ještě dlouho nevhraje GT žádný Čech - Francouzi po tom touží už dlouho, a to mají stonásobnou základnu.

Každá bedna se počítá.

Ale byl to závod třetí kategorie (1.1, vyšší jsou 1.HC a 1.UWT) - takže samozřejmě ani nepatřil do kalendáře World Tour. Body se rozdávaly jen do žebříčku UCI WR, a to celkem málo. Zatímco Sagan za vítězství na Flandrech dostal do tohoto žebříčku 500 bodů, Gallopin tady jen 125.

Vakoč dobře potrénoval a trochu si zlepšil chuť, když v Kanadě jistě chtěl víc.

Mimochodem, Vakoč je v žebříčku UCI WR momentálně nejlepším Čechem, a to na 49. místě. Kreuziger je 64., Štybar 65. a König 320. Vede Sagan.