Konec tenisových maratonů. Davis Cup bude nuda, říká Štěpánek

Možná už v pátek uvidí tenisoví diváci jednu novinku v praxi. V Davis Cupu by měly vymizet dlouhé zápasy. Páté sety už nebude potřeba ovládnout o dva gamy. Rozhodne se v tie-breaku. Jak reagují Češi?

K24a71r68e54l 60N90a18p30i97e12r24a50l21a 2911370698806

Naprostý souhlas s TB v pátém. Top hráči už jsou tak v sezóně utahaní a třeba dnes bylo na Berdychovi a Zverevovi vidět, kolik sil stojí samotný pětiseťák. Navíc třeba Berďa bude muset hrát debla a v neděli singla. Jaký je rozdíl mezi TB v 1. a 5. sadě? Žádný. Vždycky musí borec uhrát min. 7:5.

M42i18l22o86š 57B86r22a25d77í84k 3946789207908

Zavedené zvyklosti by se neměly měnit. Je to všechno nátlak televizních společností, kterým nevyhovuje, když se zápas protáhne. Protože za vším jsou dnes peníze, tak s tím nikdo nic neudělá. Jednou se bude tenis hrát na čas, aby přesně věděli jak dlouho utkání potrvá i s přestávkami na reklamu, kterých bude stále více a delších.

+3/0
4.3.2016 13:08

P68e85t55r 18H92a89n54á25k 8961214876347

Ten zápas je nezapomenutelný nejen pro mě. Když známí odjížděli z Itálie z hor a přijeli domů, tak jsem ještě hrál,“ připomíná 37letý Štěpánek ...

Po několika letech už si detaily z utkání nevybaví, přesto najde jednu silnou vzpomínku - v týdnu mu zemřela babička ...

M27a30r88t61i87n 26V22o94j82á22č86e56k 9113317271206

detaily utkání se radkovi nevybaví ,ale v první větě poukazuje na to ,že je pro něho ten zápas nezapomenutelný

0/0
4.3.2016 17:40

P10a98v32e10l 68R63o47s78e31c29k74ý 6416495381619

Napsané to není nijak špatně.

Vteřinu po vteřině si prostě zápas nepomatuje, to snad ani nejde. Ale atmosféru ano. Jistě se mu vybaví i mnoho konkrétních věcí.

Vezměte to takhle. Když jsem se ženil, byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Ale také si nepomatuji úplně všechno. A to jsem se ženil jenom jednou. Štěpánek mezi tím odehrál těch vypjatých zápasů docela dost.

0/0
4.3.2016 17:53

V96í76t 32K37o93u18b59a 6986170734578

To je jen a jen kvůli placeným televizním přenosům, protože tito novodobí lapkové chtějí přesně vědět jak dlouhé utkání bude. To že celá hra ztratí své kouzlo jim vůbec nedochází.

M25i35c20h83a30l 60J14u71r61s98a 7397804688193

Tak je rovnou nechte pinknout jeden balon a komu to neupadne, tak vyhral... ;-)

+7/0
4.3.2016 11:22

P60a34v73e22l 97C29h40a65l93u12p33a 2661386465781

Souhlasím s Radkem, je to zmršené. To už mohli nechat o dvě hry v rozhodujícím třetím setu - a hrát to na dva vítězné. Toto platí i pro GS turnaje? Díky.

+1/0
4.3.2016 11:09

A28l19e17x16e91j 71K88i86r78i61a58k35o95v88s80k25ý 1721898798282

utahat se po prvním duelu asi není úplně dobře a páty rozhodující zápas bych nechal bez TB....drama by tam tak mohlo zůstat

+1/0
4.3.2016 11:04

M52i30c20h13a30l 68K59r41č17á60l 6628318666912

Tak mohli hrát normální hru třeba do dvanácti a až potom TB. Pokud chtěli nějakou změnu, tak mohli zrušit opakování servisu po teči. Tam to nemá žádnou logiku. Pokud teč platí v průběhu hry, není důvod aby neplatila při servisu. A pokud někdo umí dávat teče, je to něco jako eso.

J68i14ř56í 91R91o97j23k42a 2563150343

Souhlas s Radkem Štěpánkem, těch maratónských zápasů zase tolik není a dobře se na ně vzpomíná. Podle mě špatný krok.

+15/0
4.3.2016 10:02

M59a63r36t34i82n 29C30a98j85t72h48a65m43l 3881288866520

Uz jsem se k tomu vyjadril v jinem clanku.Jeste bych pridal.Kdyz TB ma zkratit 5.set,tak jim i plat o tretinu zkrouhnout.A mohli to tedy zachovat alespon v rozhodujicim patem zapasu,tedy byt stav 2-2.

0/0
4.3.2016 9:59

T33o23m67á76š 61T21a34t39í28č30e93k 5610622250708

Ach jo, kam se člověk podívá - co je osvědčený, to se ruší. Není to náhodou jen kvůli programům v čumbedně?

V73i21t70e18k 43P46r57o96s51e11k 3940635981366

Zbytečně berou tenisu to, co ho dělá krásným a výjimečným. Týden žije "celý tenisový národ" tím, že se o víkendu hraje DC a o vítězi pak rozhodne v pátém setu pátého utkání tie-break, čili třeba to, že se hráč na podání o milimetr vyhodí a pak se k němu překulí přes pásku usmolený prase - pokud proti němu bude podávat ranař, rázem to bude 0:5 a de facto hotovo, díky za pěkný víkend, vlastně týden. Právě kvůli rozhodujícím TB v pátém setu v mých očích nemá US Open takovou váhu/zajímavost jako ostatní tři Grand Slamy.

P52e98t58r 12L74e38h31n80e87r17t 2507125518636

Sranda by byla kdyby se nějací dva domluvily a hráli třeba půl roku, poslední set by třeba byl 1894:1892. Dopoledne by začli a jen si tak pinkali a večer to vždycky kvůli tmě ukončily. Já být jedním z těch dvou tak bych se bavil náramně.

J14a62n 98K27o56s24t83k56a 9674987509946

Pokud budou domluveni, tak to ten druhý musí rychle "napravit" :-)

+2/0
4.3.2016 9:11

M66a28r15t72i93n 12Š48t32r94o54s 4419247910288

Na jednu stranu je to škoda, na druhou, ty neúměrně dlouhé zápasy už jsou přece jen někdy trochu nuda a navíc to opravdu hráče vyčerpá tak, že pak třeba ani nechtějí Davis Cup hrát. Doufám, že aspoň ve wimbledonu se toto pravidlo nikdy nezavede.

+2/−1
4.3.2016 8:43

V83á40c64l56a72v 15K41o11v72á25ř 4510114971728

Po pětisetovém zápase Tomáše Berdycha s Marinem Čiličem nastoupili na antukový kurt Radek Štěpánek s Ivem Karlovičem. Výsledek? 16:14 v páté sadě!

Chyba autore, první šel na kurt Štěpánek začínal chvíli po 14.hodině a končil kolem 20:30, až pak hrál Berdych s Čiličem.

+6/0
4.3.2016 8:40

J92i14ř80í 63R47o69j95k13a 2603120973

Přesně tak, koukal jsem na ty zápasy, když Berdych ztratil vedení 2:0 na sety, tak jsem si říkal, že je to v loji, ale vyhrál.

0/0

J74a16r90o98m59í30r 84H34l38u40b53e91k 2216360444631

Novodobí regulátoři chtějí zku.... naprosto všechno, co si ještě zachovalo soutěživost a smysl pro fair play. Již se jim to povedlo v tenisu pozitivní diskriminací žen, ve F1 diskriminací technické invence, ve skocích na lyžích všelijakými koeficienty a přepočty. A to se v tenisu chystají daleko horší změny, které z něj udělají souboj dvou tatíků, kteří si dají 3 pivka a pak si jdou pinknout.

+7/0
4.3.2016 8:38

T65o54m88á30š 91P14e75l39i89k73á76n 1759321311

"Mohlo se stát, že zápas skončil 8:10, 6:1, 13:15."

J78i61ř57í 97N97o49v11o23t94n66ý 7768682

Třeba mysleli rozehru - sedm minut rozehra od základní čáry a voleje, minutu servis.:-) Pak to redaktor vypnul, poněvadž myslel, že už je dohráno. Šli přeci oba k síti, kde stál rozhodčí.:-)

0/0
4.3.2016 8:52

M42i48c22h68a37l 13B16l40a58ž71e80k 3163703403605

Myslím,že aspoň ve finále byy to mělo zůstat ..... jinak ok

+2/0

S19t84a52n19i12s17l59a73v 39K62u37k45a23l 9639413930632

no je fakt, že jenom sledovat sedmihodinovou čtyřhru je opravdu vyčerpávající ... natožpak ji hrát ;-)

J91i37ř51í 57N73o61v81o73t81n16ý 7988662

Za pár let si při nerozhodném stavu si kapitáni střihnou "kámen, nůžky, papír" a bude hotovo. Stejně tak hráči v tenise. To aby mohly hned nato jet reklamy v čase, které si někdo zaplatil.

+8/0
4.3.2016 8:49

M91a75r26t76i27n 89K35r97á69t40k80ý 3146464855254

A co kdyby si střihli už na začátku zápasu?

+7/0
4.3.2016 9:03

J37a66n 59K21o11s77t34k71a 9134517159506

To už bylo v jednom reklamním šotu, který v první chvíli málo kdo chytil a mně se teda moc líbil. Fotbaloví kapitáni stojí uprostřed v kruhu a rozhodčí losuje a hází mincí. Po dopadu začne jedna strana jásat, druhá je skleslá a všichni odchází do kabin:-)