Tenista Štěpánek vyhrál další challenger, triumfoval v Monsu

Český tenista Radek Štěpánek vyhrál druhý challenger za sebou. Týden po triumfu v Orléansu ovládl daviscupový reprezentant i turnaj nižší kategorie v belgickém Monsu. Ve finále zdolal Nizozemce Igora Sijslinga 6:3, 7:5.

V40l39a51d96i76m54í15r 22V57á58c90h64a 9952983519839

Proč to hraje?Aby se dostal ze 60 místa nahoru,nebo se bojí jít do opravdových turnajů?Slyšel jsem taky,že je zadlužený,nevím sice jak by to u tenisty bylo možné,ale?

0/−2
7.10.2013 9:15

M37a93r96t27i37n 25Č10a32r89n70e17c31k63ý 2425294409355

třeba proto, že by musel v Šanghaji hrát kvalifikaci?

0/0
7.10.2013 9:34

J92i89ř51í 83R27o45j14k16a 2573100573

POletí do Asie, v prvním kole v Bangkoku chytne berďu nebo jiného nasazeného, v Pekingu chytne Nadala nebo jiného nasazeného a v Šanghaji třeba neprojde kvalifikací. Cca 4 zápasy, z toho 3 prohry. Není lepší udělat z pozice nasazené jedničky 250 bodů na těch challengerech? Bez trmácení se na druhý konec světa?

0/0
7.10.2013 12:05

M67a23r64t57i67n 86Č13a42r17n60e10c24k39ý 2295164159465

jestli jsem se nepřehlédl, tak Radek byl přihlášený do hlavní soutěže v Tokiu, ale nedostal se přímo do prvního kola a do kvalifikace se nepřihlásil.

J64a76r15o59s63l76a39v 86T33r74n91k75a 9225637202390

Paráda, je vidět že ten tenis hraje hlavou. Narozdíl od jiného daviscupového reprezentanta, pro nějž jsou challengery podřadnými turnaji (=v Monsu není pro Míšu dost teplo).

0/0
7.10.2013 9:08

J66a32n 10V85a28r16g83u60l49i67č 7861923827243

Bodík k bodíku a je jich nakonec kupka..

+1/0
7.10.2013 7:32

J48i30ř98í 86R64o39j98k86a 2293790843

Gratulace Radkovi. A jeho vítězství ve finále nad Sijslingem je zajímavé i vzhledem k prvnímu kolu DavisCupu 2014, ve kterém přivítáme právě Holanďany. I když je to ještě daleko a kdoví, jaké bude mít Radek plány na příští rok.

M54a20r94t89i45n 13Č19a35r70n75e34c98k80ý 2395794129295

A já přidám, že Kateřina Siniaková po 2 měsících na juniorských turnajích vyhrála turnaj ITF 25K v Budapešti, získala 50 bodů do žebříčku WTA a měla by se posunout na své maximum někde okolo 230. místa.

+6/0
6.10.2013 21:02

J10i76ř79í 30R49o17j80k51a 2923630883

To je pro Kateřinu, myslím, velmi slušné. V diáři mám poznámku, že před půl rokem jeden z "odborníků" v tenisových diskuzích předpovídal, že bude Katka Siniaková do půl roku v první padesátce žebříčku ATP. Ne že bych měl radost, že se netrefil, ale mám radši postupné kroky před raketovým vzestupem (a strmým pádem).

+2/0
6.10.2013 22:09

M59a51r70t63i17n 46Č54a76r34n88e48c47k27ý 2375504659625

230. místo na začátku října je podle mě velmi dobrý počin a vstup do dospělé kariéry sedmnáctileté slečny. Věřím, že do konce roku by se mohla podívat do první 200. Jen malé srovnání, v 17 letech a 5 měsících, což je momentálně Siniakové, byla Petra Kvitová 224.;-)

+1/0
6.10.2013 22:36

A45d27a88m 55D85o58l37e55ž77e71l 7153132247489

a pamatujete si, kolikátá byla v tomto věku Nicol Vaidišová? ;) ta už vyhrávala turnaje jak na běžícím páse, ale samozřejmě.. to je právě ten strmý vzlet a ještě strmější pád...

0/0
7.10.2013 10:18

M52a49r30t75i28n 15Č69a91r44n83e13c77k40ý 2615394619925

já jsem to uvedl jen proto, že jsou ty dvě tak blízko jak tím, kdy začaly hrát turnaje dospělých, tak tím, že spoustu sezóny vynechávaly kvůli juniorským turnajům. A taky proto, že to umístění je tak podobné. Kde byla Nicole hledat nebudu, jestli mě paměť neklame, byla v těch 17,5 už na konci první desítky. Ale co se změnilo v jejím myšlení či přístupu k tenisu a životu, o tom můžeme jen spekulovat, protože v různých rozhovorech či pořadech (Uvolněte se, prosím s Krausem) vypadala a vystupovala uvědoměle, cílevědomě a inteligentně. Škoda jí, ale z minulosti se žít nedá.