Norské běžkyně ovládly skiatlon na MS, Björgenová má druhé zlato

Norské běžkyně na lyžích triumfovaly ve skiatlonu na 2x7,5 kilometru na MS ve Val di Fiemme. Své druhé zlato na šampionátu získala Marit Björgenová před krajankami Therese Johaugovou a Heidi Wengovou.

P18a42v25e21l 93B29r10y62n92d57a 9282592746119

Smolařka Steiraová má čtvrté místo předplacené. Být sedmkrát čtvrtý na velkých akcích a mít z nich jedinou medaili - to je s odpuštěním k pos...

0/0
23.2.2013 20:12

J73a71n 60S34t35e83i18n29e79r 3145314115851

Byla čtvrtá šestkrát (4x na OH, 2x na MS) a individuální medaile z MS má 4 (1 z MS 2005, 2 z MS 2007, 1 z MS 2009). A v současné formě bych řekl, že individuální medaili má šanci urvat na desítce a možná i v klasice na třicítce.

0/0
24.2.2013 11:19

P93a56v50e77l 69J28o80h10a85n98i66d85e74s 9949696235203

Takto to dopadá s českým ženským klasickým lyžováním, když odejde jedna špičková závodnice K. N. a ostatní protekční(nepatří mezi ně K. Grohová a Eva Nývltová) bránily v růstu talentům, které bez podmínek a znechuceni poměry kariéru předčasně ukončily.

0/−1
23.2.2013 15:05

J30a11r63o13s66l27a65v 87U45r90b88á62n20e88k 2918426169153

Běh na lyžích je sport, v němž se bez podpory svazu nedá prorazit? Nevím, ptám se. Mám pocit, že v běžeckým lyžování by to neměl být takovej problém (jako jinde).

+1/−1
23.2.2013 15:58

J51i79n58d40ř92i11c86h 71V92i47l60i88m 7483155686677

Tak bohužel buď kvůli zdraví (Kocumová) nebo z jiných důvodů (Hanušová) skončily předčasně ty, které měly na to jezdit do desítky. Rajdlová už také skončila, Erbanová přesedlala na zimní triatlon. Takže je tam samotná Nývltová, kterou bohužel trápí zdravotní problémy.

0/0
24.2.2013 9:04

K10a98r31e89l 89M32a21s80e82k 9894202336886

Znamená to, že svaz lyžování nemá lyžařku, která může startovat na MS? A kolik má svaz lyžařů placených zaměstnanců na tenhle luxus?

+2/0
23.2.2013 13:49

J77a92k41u88b 63S70o40u86š89e18k 6621265931343

Také je mi to divné, když mohou startovat takové země jako mongolsko, rumunsko, španělsko atd,. Jiné země praktikují to, že pošlou alespoň mladé závodnice aby se otrkali.

0/0
23.2.2013 13:56

F27r36a56n51t82i93š52e87k 91N20o25v25o28t68n76ý 8574136895639

Máme na MS i ženské družstvo, ale holky nemají na skiatlon výkonnost a nejspíš se je trenér rozhodl pošetřit pro sprint dvojic, kde budou mít přeci jen i něco lepší vyhlídky.

0/0
23.2.2013 13:59

K82a25r54e29l 10M84a44s38e79k 9204902686736

Když můžou platit trenéry, tak můžou poslat i nějaké závodnice do závodu,ne? I když zrovna u běžeckého lyžování jsou asi ty vztahy nějaké divné - viz Petrásek a jeho odpor k laufařům.