Zakopalová na titul nedosáhla, ve finále neuspěla ani Peschkeová

Česká tenistka Klára Zakopalová na turnajový titul ze Šen-čenu nedosáhla. Ve finále prohrála 3:6, 6:1 a 5:7 s čínskou favoritkou Li Na, které momentálně patří sedmá pozice ve světovém žebříčku. Své finále neproměnila v titul ani deblová specialistka Květa Peschkeová. Spolu s Němkou Grönefeldovou v Brisbane podlehly páru Matteková-Sandsová, Mirzaová 6:4, 4:6 a 7:10.

P22e13t95r 32Č28e22r22v23e74n76ý 3586699697129

Je to sice jenom detail, ale na stránkách WTA se píše, že poměr vyhraných her v zápase Zakopalové s Li Na je přesně opačný. 89:88 ve prospěch Kláry Zakopalové!

M79i53c71h37a92l 73Š51r78á60m29e45k 1873923515679

Jo já to pochopil, ale musel jsem si rejpnout.;-)

0/0
5.1.2013 14:20

P64e19t92r 64Č82e20r10v42e98n29ý 3816539367579

Bylo to opravdu těsné.V prvním setu byla Klára Zakopalová ještě hodně nervozní a utekl jí začátek zápasu. Tu ztrátu už nedohnala. Ale i Číňanka měla problémy s nervozitou před domácím publikem a hodně chybovala. Ve druhém setu se Zakopalová dostala do tempa a Li si neuhrála ani jeden servis. Prohrou vlastního servisu začala i rozhodující set, jenomže Klára break nepotvrdila a dala jí tak možnost vrátit se do zápasu. Li Na pak výhrála následující tři hry a za chvíli vedla už 5:2. Teprve pak se Zakopalová uvolnila, aby následně srovnala na 5:5. Závěr zápasu jí bohužel nevyšel podle představ. Škoda. Šance tu určitě byla. V zápase nervozní Číňanka vyrobila velké množství dvojchyb. Klára snad ani jednu. Ovšem za cenu velmi slabého druhého podání. A na to doplatila i při mečbolu, kdy se Číňanka posunula snad metr do kurtu, aby vzápětí lehce zakončila vítězným returnem po lajně. Druhé podání je určitě největší slabinou ve hře Zakopalové. Snad se na něm dá ve třiceti letech ještě zapracovat. Zakopalová letos hraje famózně především při podání soupeřky. Pokud se dostala do výměny povedeným returnem, většinou Číňanku přehrávala. Hlavně zpočátku měla ale problémy se zakončením. Li Na to na ní celý zápas zkoušela hlavně přes backhand, což byla chyba. Češka je v backhandovém rohu mimořáně silná. Určitě víc chybuje na forehandový straně, což se potvrdilo i v rozhodujících dvou hrách na konci zápasu. Klára Zakopalová je jedinou českou tenistkou, které se letos daří. Petra Kvitová svůj duel na Nový rok prohrála, Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou právě dnes nezvládly další kvalifikační zápas na turnaj v Sydney, přestože byly v těchto utkáních velkými favoritkami. Ve hře o hlavní soutěž ještě zůstává Karolína Plíšková.

+3/0
5.1.2013 12:04

V79r51a75t64i34s80l84a94v 80K35a83l87i83c25h 3956345605361

Ohromny uspech pro Klaru, zapas jsem videl a sahala po vitezstvi. Prislo mi, ze ji hodne ubylo sil v rozhodujicim setu, jinak by vyhrala.