Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bargielova smrt? Kvůli dopingu ne

Na první pohled se to zdálo jako šokující odhalení. Kůň Bargiel údajně zemřel po jednom z rámcových dostihů při Velké pardubické kvůli dopingu! Jenže jak se zdá, vše je jinak. "Řekla bych, že je to hon na čarodějnice," uvedla veterinářka Jana Mezerová, která byla přítomna ošetřování jedenáctiletého hnědáka těsně před jeho skonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BaraHo

Bargiel
Pro připomenutí - anglický plnokrevník je vyšlechtěn člověkem ke sportovním účelům.Kdo z těch kritiků kdy seděl na plnokrevníkovi?99 plňasů ze 100 se vám rozletí tryskem a pádí do vyčerpání.Žokejové nejsou žádní skůtři,zajděte si někdy na dostihy nebo na trénink naživo,ať víte,do čeho šijete.Jistě,je mi Bargiela moc líto,ale nemyslím,že trenéři ani jezdci,obvzlášť u nás mají zapotřebí koně štvát kvůli penězům k smrti.Jednak koně majitele i trenéra již vyběhali na dotacích pěkné sumy,a nadopovat koně před tolika svědky,to by byli blázni.Každý má právo na svůj názor.Já si myslím,že tohle byla hloupá shoda okolností.Každý máme svůj čas vymezen.Kdyby nebyly dostihy,nebude ani tohle krásné plemeno. 
0/0
27.10.2006 16:37

newser

Běžte se někdy podívat na závodiště...
No, přátelé... WINDS OF LIGHT(USA) - BANDERA(POL) (MEHARI(FR)) to je původ tohoto koně...všichni jeho předci byli dostihoví koně a je dost známé, že v tomto případě je dědičnost dostihových genů zřejmá. Ten kůň se proto narodil, byl proto vyšlechtění a každý kůň běhající dostihy má touhu vítězit...pokud nechce, ujišťuju vás, že se na startu ani nerozběhne, má svou hlavu...zcela zřejmě o dostihovém sportu absolutně nic nevíte...
0/0
27.10.2006 11:01

Mapek

Re: Běžte se někdy podívat na závodiště...
A zápasy zvlášť vyšlechtěných bojových pejsků se ti taky líbí? To je pro středoevropana sice krajnost, ale mezi optimálním stavem a touto krajností někde leží ten tvůj vyšlechtěný kůň s touhou vítězit.
0/0
27.10.2006 12:29

Mapek

Re: Běžte se někdy podívat na závodiště...
A ještě by mě něco zajímalo. Ty jsi určitě u koní pečený - vařený a možná mi rozšíříš obzory. Když ty koně tak touží po těch vítězstvích, proč se na nich tak zuřivě mrskají ti skútři, co je začnou pobízet jako šílení zrovna ve chvíli, kdy se ten kůň rozhodne, že toho má právě dost?
0/0
27.10.2006 15:28

Mapek

To je úleva
To jsem si oddychl. Takže toho koně nezabili dopingem. Jenom ho prostě uštvali k smrti. To je úleva.
0/0
27.10.2006 8:08

Mablung

Re: To je úleva
Každý kdo zemře při sportu je uštván?
Víte kolik lidí (a zvířat) má nějakou skrytou vadu srdce která se ukáže při velkém napětí? Mám dojem že v NHL se nedávno objevily dva případy, jeden z toho Čech (jméno si nepamatuji)
0/0
27.10.2006 10:13

Mapek

Re: Re: To je úleva
Jenže těm dvoum hokejistům neseděl za krkem "Tichonov", který do nich řezal bičem, aby je donutil k výkonu za hranicemi jejich možností. Pokud mi chcete tvrdit, že ten kůň po tom sám touží, tak si tuto populární výmluvu radši odpusťte, protože pak by jsme ve výbězích nacházeli jednoho sebeuštvaného koně vedle druhého a takový případ se nikdy (nebo někdo o takovém víte?) nestal. Z toho mi vyplývá, že pokud uštvu sám sebe při hokeji, dobře mi tak, ale uštvu-li nějaké zvíře, abych si na konci souboje s partou podobných chudáků připadal jako sekáč, tak jsem pěknej kripl.
0/0
27.10.2006 10:35

alwar

Re: Re: Re: To je úleva
Ten "Tichonov" smí říznout koně přesně 7 krát od poslední překážky (respektive od distačního mezníku v rovinových dostizích).
Mimochodem, to že Bargiel sportoval mu paradoxně prodloužilo život, netrénovaný organismus by srdeční vada složila mnohem dřív. Pravda asi někde ve výběhu, mimo záběry kamer.
0/0
27.10.2006 11:08

Mapek

Re: Re: Re: Re: To je úleva
Tak to, že bič může použít jen sedumkrát a jen na cílové rovince, tak to je úleva. A co se týká trénovanosti, tak by mě zajímalo, pravděpodobně si velký odborník nebo vlastníš čarovnou křišťálovou kouli, o jakou srdeční vadu se jednalo. Protože takové zobecnění, že sport mu v souvislosti s jeho srdeční vadou prodloužil život, je pitomost a to i přesto, že u některých srdečních vad by jsi mohl mít pravdu Pokud bych se já chtěl pouštět do podobných teorií nalezených na dně kávového hrníčku, tak bych vyšel z toho, že u většiny smrťáků sportovců jde o situace spojené se záněty srdečního svalu, které doprovázejí mnohé infekční choroby, třeba jako je chřipka, ale i jiné nemoci z nachlazení. Pokud na pořádné doléčení sportovec kašle a dál maká jako blázen, aby nevypadl z formy, tak do budoucna se mu to téměř jistě vymstí předčasným opotřebováním srdečního svalu. A protože je to ze statistického hlediska nejčastější příčina takových smrťáků a všechna prohlášení (která jsem zaslechl) se
0/0
27.10.2006 13:37

Mapek

Re: Re: Re: Re: Re: To je úleva
... se omezila na to, že mu puklo srdce (předpokládám, že kdyby se jednalo o nějaký náhlý problém, tak by nám to majitelé pověděli, už jenom proto, aby nevypadali jako magoři, kteří nechali uštvat koně), tak bych mohl říci, že se jednalo o milovníky koní, v jejichž chápání jsou tréninkové dávky, forma a výsledky na dráze důležitější než aktuální stav koně.
0/0
27.10.2006 13:48Najdete na iDNES.czmobilní verze