Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rusové v ragby podváděli, tvrdí IRB

Mezinárodní ragbyová federace IRB vyloučila ruský tým z kvalifikace letošního mistrovství světa. Důvodem byly neoprávněné starty tří jihoafrických rodáků Johana Hendrikse, Wernera Pieterse a Reinera Volshencka. Z vyšetřování vyplynulo, že ragbisté nepředložili federaci doklady, které by jejich start za Rusko umožňovaly. Rusko mělo v sobotu v Tunisu sehrát úvodní zápas mezikontinentální kvalifikace, 8. února byla v plánu odveta v Krasnodaru. Oba tyto zápasy byly zrušeny a Rusové navíc musejí zaplatit pokutu 75 000 liber (přes 3,5 milionu korun).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wwwEllis

Doloží Rusové дедушкy a бабушкy?...
Na doplnění této zprávy je docela zajímavé si porovnat, jak situaci vidí sami Rusové. Na  internetové stránce Ruské rugbyové unie visí jejich Официальная позиция СРР (пресс-релиз). Lze se z ní dočíst mj.:
1) Jeden z inkriminovaných hráčů má ruského дедушкy (Ренье Волшенк) a zbylí dva mají každý jednu ruskou бабушкy (Вернер Питерсe и Йохан Хендрикс), přičemž dokumenty o nich byly Ruské federaci dodány ze strany agentů hráčů v lednu 2002. 2) Jihoafričané hráli za Rusko poprvé v březnu 2002 proti Gruzii, která již tehdy vznesla vůči jejich startu protest IRB, který jej ale zamítl a potvrdil oprávněnost jejich startu. 3) Následně vznášeli protesty proti startu Jihoafričanů další soupeři Rusů: Rumuni a Portugalci, ale IRB vždy rozhodl ve prospěch Rusů. 4) Kromě Čechů neprotestovali vůči startu Jihoafričanů již jen Holanďané a potom taky Irové (kteří to však neměli zapotřebí). 5) O důvodech, proč IRB vyhověli až teprve 4. protestu v téže věci neoprávněného startu, Rusové spekulují následně: a) uvádějí, že Španělé mají v IRB kontakty a využili je nyní k "zákulisním machinacím" (пользуясь своими связями в руководстве IRB, Регбийный союз Испании решил исправить ситуацию закулисными методами), b) připomínají situaci z olympijských her v Salt Lake City, kde Rusům všichni ubližovali a protežovali USA, které by nyní stály v cestě vítězi utkání Rusko-Tunisko - tímto krokem se má Američanům odstavit nepříjemný soupeř, který by je asi porazil, a zachránit IRB atraktivní sponzory, kteří by při eventuálním vyřazení USA nepochybně ztratili zájem o reklamy na WRC. Na závěr připomínají Rusové nelogičnost a polovičatost rozhodnutí. Pokud by start Jihoafričanů byl opravdu neoprávněný, měla IRB kontumovat nejen utkání Rusů se Španěly, ale také utkání např. s ČR. Měla by tak být anulována dosavadní kvalifikace a místo Ruska by do ní měla postoupit ČR. Je jasné, že takový scénář by byl ze všeho nejnepravděpodobnější, ale přesto bude docela zajímavé sledovat další vývoj této kauzy. Je možné, že tentokrát se zástupce IRB nespokojil jen písemnými "bumážkami", které byly dostačující v předchozích případech a objevil určité nesrovnalosti, které byly podkladem pro poslední rozhodnutí. Ovšem při známé nepodplatitelnosti východních matričních úředníků se asi podaří ještě "objevit" pár dodatečných "důkazů", že ss. Вернер Питерсe, Йохан Хендрикс, Ренье Волшенк jsou přeci Rusové jak poleno... Více viz: http://www.rugby.ru/news.php?id=210
0/0
24.1.2003 16:13Najdete na iDNES.czmobilní verze