Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Diváci rallye ignorují pořadatele

Česká povaha není moc ochotna respektovat autoritu. Mává rukou před výstrahami, vysmívá se nařízením, dokáže se do zemdlení hádat s uniformou. K čemu nějaká omezení, já můžu všechno, máme přece svobodu, mně se nic nestane. Takové je zdejší myšlení. Dokud se nezmění, bude kromě jiného přibývat raněných a možná i mrtvých diváků na automobilových soutěžích. Při víkendové Rallye Český Krumlov mohlo být ještě víc než sedm zraněných po střetu se závodním automobilem. Lidé ignorovali zákaz vjezdu do vojenského prostoru a na rychlostní zkoušku, jež měla být neveřejná, přijelo tolik diváckých aut, že nebylo k hnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Perkele

Kristova noho, Ty ses ale vul...
0/0
21.5.2002 15:56

krysar

divaci
dobre jim tak, muzou si za to sami ... nemaji tam co stat ... co napsat vice???
0/0
21.5.2002 13:17

Josef 2

Je to vina řidiče
Nevím, jestli platí nějaká jiná pravidla silničního provozu pro závody, ale rozhodně řidič musí jet tak, aby neohrozil nikoho mimo vozovku. Když to neumí, tak mu holt musí sebrat papíry a hurá do autoškoly. Není v silách pořadatelů zamezit na 100% trati přístupu diváků do její blízkosti.
0/0
21.5.2002 11:36

kango

Re: Je to vina řidiče
si delas prdel, ne
0/0
21.5.2002 11:46

I

Re: Je to vina řidiče
Tak to jsem nežral. Rally probíhá na uzavřených úsecích, což mimo jiné znamená, že dopravní předpisy zde neplatí.
0/0
21.5.2002 12:14

malcor

Re: Je to vina řidiče
no jasne a kdyz nebude znacka kolik maji jet tak pojedou 50 ne?
0/0
21.5.2002 12:38

LD

Re: Je to vina řidiče
závody mají svá specifická pravidla a jezdci i diváci se jich účastní na svoje riziko. když dostanu v helditi pukem, tak taky přece nepůjdu žalovat hokejistu za pokus o vraždu, ne?
0/0
21.5.2002 12:43

Georg

Re: Je to vina řidiče
 Josefe 2 ty ani nevíš jakou chytrost jsi ze sebe vypustil. Raději nikam nepiš.
0/0
21.5.2002 12:45

oktávka

Re: Je to vina řidiče
asi jste náhodou nakoukl na stránky diskuse o automobilové rally ? víte o co zde vůbec jde, vážený odborníku ? Rally je jízda po uzavřené trati ! Pokud diváci nereaguji na výzvu pořadetele, je to jejich problém ! Jakto že nehodu vyšetřuje policie, jako dopravní nehodu ??? Lituji všech závodních pilotů, že musí snášet a podstupovat tyto rizika ? Že se jim chce vůbec závodit za tykových to podmínek...
0/0
21.5.2002 15:17

Pavel

Re: Je to vina řidiče
Jejdany co to pises za nesmysl - kdyz tomu nerozumis tak drz usta.
Taky nekecam do prace kardiochirurgovi.............
0/0
21.5.2002 19:14

Jouda

Re: Je to vina řidiče
Ty si ale rizek, jak by se pak podle tebe melo zavodit? To by meli na konci vsichni stejny cas, kdyby jeli ve vsi 50 a mimo 90. To by byla parada, vsichni by si auta mohli poradne prohlidnout, pokochat se pohledem, posadka by namusela mit blembaky a nebylo by jim horko. To nekam napis jako zlepsovak, ale radeji to nepodepisuj, at te nelapi a nezavrou do cvokarny.
0/0
22.5.2002 6:50

malcor

Re: Re: Je to vina řidiče
ze se tak ptam. Co je to blembak? :))
0/0
22.5.2002 13:40

Jouda

Re: Re: Re: Je to vina řidiče
Takovy to skoro kulaty, pomalovany na hlave, s blembakem to min boli, kdyz se o neco prastis do lebky.
0/0
22.5.2002 13:56

yollie

pořadatelé
Je pravda, že se spousta diváků neumí chovat, ale za nehodu na Seat Rallye jsou zodpovědní pořadatelé. O tom byste měl napsat pane Lorenci - jen se zeptejte, jak bylo v tomto úseku "zamlíkováno"!
0/0
21.5.2002 11:25

Luboš

Zranění v rally
Vždy a všude na světě je v rally prostor za horizontem zakázaný pro diváky. Toto je moje zkušenost za cca 20 let co se pohybuji v rallysportu. Věřím v to, že pořadatel tento prostor řádně označil. To co dokázali tito rádoby "diváci" je jejich další "vizitkou" jak dostat české rally na obrazovku Novy a to i v hlavních zprávách. Moje osobní zkušenost je následující: v roce 2001 jsem na Barum rally stál v zatáčce na RZ 8 Stará Lhota - Lešná. Zde byla tribuna pro VIP hosty a prostor pod touto tribunou (ložná plochá návěsového kamionu) byl "zamlíkován". Před průjezdem předjezdců se zde pohyboval "štáb" ČT. Pár okamžiků před prvním autem se do tohoto zakázaného prostoru doslova a do písmene nacpala skupina asi 15 polských fandů. Pořadatel je vyháněl, vyhrožoval, ale odpovědí bylo jenom - Neumim cesky, nerozumim. Pomoc by byla jediná - zastavit RZ a za pomocí policie tyto místa vyklidit. Ale potom by rally musela startovat v pátek ráno a časový program by počítal s prodloužením až do neděle vlivem těchto excesů. Slušný divák, který za závod najezdí 250 - 300 km (a tudíž nemůže pít pivo a dělat problémy) a chce vidět závody zapláče. Souhlasím, aby se na tratích RZ vybíralo vstupné a potom by řada "diváků" raději seděla doma nebo ve své oblíbené hospodě (kam dle mého názoru patří).
0/0
21.5.2002 10:55

danger

Re: Zranění v rally
Naprosto souhlasím.Byl Jsem taky v Krumlově a viděl lidi s opicí co se nedokázali udržet na nohou blízko trati,rodinky s dětmi co během RZ šli po trati.,úseky naprosto bez kontroly pořadatelů.Chování letícího a dopadajícího auta je nevypočítatelné,proto nelze žádný prostor za horizontem označit za bezpečný 
0/0
21.5.2002 15:28

Roman Durdis

Diváci
Diváci jsou hovada, zřejmě je potřeba ještě několik takovýchhle příhod, aby se poučili.
0/0
21.5.2002 10:36

Marten

Re: Diváci
Souhlasím,že se někteří( abych neurazil ty slušné)diváci chovají nezodpovědně.Asi si myslí,že když umí pilot projet zatáčku řízeným smykem,tak ovládá vůz za každé situace.Krizová situace může nastat jezdeckou chybou,ale i technickou závadou a pak úřadují spíše fyzikální zákony.Lidi dávejte pozor kde stojíte! O životě rozhodují milisekundy. Situace pořadatelů je složitá.V podstatě nemají žádné pravomoce a zkuste sám přesvědčit 100 lidí,že musí jít jinam,kde tak pěkně neuvidí.Loni na Rallye Bohemia zrušili 1.RZ kvůli divákům.Byli jsme všichni naštvaný,někteří dokonce chtěli linčovat pořadatele,který za to vůbec nemohl,ale na druhou stranu si při druhém průjezdu dávali větší pozor a slušní diváci sami hlídali,aby někdo nestál v zakázané zóně. Platit vstupné na RZ? Zajímavé řešení,ale mám obavu,že u nás by to moc nefungovalo.Ledaže by RZ obléhali policisté s pořadateli. A navíc hodně diváků přejíždí z 1Rz na druhou a přicházejí tak na atraktivní místo na poslední chvíli a ještě by se měli zdržovat frontou na lístek? Všem dobrým fanouškům přeji hodně pěkných zážitků z Rallyesportu Ahojte na Rallye Bohemia 2002
0/0
23.5.2002 7:27Najdete na iDNES.czmobilní verze