Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Disciplinárka vynese trest pro Hrušku

30 2000
P r a h a - O výši trestu pro českého cyklistu španělské profesionální stáje Vitalicio Seguros Jana Hrušku rozhodne disciplinární komise Českého svazu cyklistky, která se sejde 5. října. Česká medailová naděje v časovce na olympijských hrách v Sydney měla při nedávném etapovém závodu Vuelta pozitivní dopinkový test na nandrolon a do Austrálie vůbec neodcestovala. Hruškovi byla okamžitě zastavena závodní činnost.

Ve čtvrtek večer přicestovali do Prahy sportovní ředitel stáje Vitalicio Seguros Javier Mingues, šéf stáje ONCE, které Hruška podepsal na příští sezónu smlouvu, Manuelo Saiz a právní zástupce Španělského cyklistického svazu Luis Sanz. Na schůzce s předními představiteli Českého svazu cyklistky i samotného závodníka byli zástupci ČSC informováni o okolnostech Hruškova pozitivního testu.

"Jediným výsledkem jednání byla shoda všech, že projednání případu a udělení trestu spadá podle reglementu UCI do kompetence národní federace. Do zasedání disciplinární komise předloží jezdcův právní zástupce veškeré potřebné dokumenty, na jejichž základě bude vynesena výše trestu," řekl místopředseda ČSC Vladimír Holeček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze