Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Druhý zápas bude úplně jiný, slibují Porubanky. Na Slavii chtějí vletět

Alžbeta Rechtorisová z Poruby při střelbě | foto: Petr Kotala, hazenaporuba.cz

7 2015
Házenkářky DHC Sokola Poruba musejí dvakrát porazit Slavii Praha. Jen tak se probojují do finále české části interligy. Porubanky první semifinálový duel v Praze prohrály 22.30. Od 18.00 hrají v hale Sarezy v Moravské Ostravě odvetu.

Pokud ji zvládnou, o postupujícím rozhodně páteční střetnutí. To bude Sokol hrát od 14.30 znovu na domácí půdě.

„Do toho čtvrtečního zápasu musíme vletět a odehrát ho tak, jak to umíme,“ řekl bojovně porubský trenér Ján Beňadik.

Věří, že předešlý duel se Slavií byl ojedinělým výpadkem. „Musíme hrát více fyzicky, více zezadu, což na Slavii nebylo. Projevilo se to v posledních patnácti minutách, kdy nám definitivně odskočila. Náš výkon nebyl úplně špatný, ale koncentrace na zápas musí být na jiné úrovni. To jsme všichni pochopili. Čtvrteční zápas bude úplně jiný.“

Semifinále české části interligy házenkářek

Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 30:22
DHC Sokol Poruba – Slavia Praha 18.00 ČT

Případně
DHC Sokol Poruba – Slavia Praha 14.30 PÁ

Sokol v základní části ligy Slavii dvakrát porazil. „Jejich mladé hráčky získaly další herní zkušenosti. Šly nahoru,“ řekl Ján Beňadik. „Ale totéž se dá říct o nás. Obě družstva jsou ve vývoji. Slavii ale před semifinále pomohla facka v Mostě.“ Tam slávistky prohrály finále poháru 19:30.

Poruba skončila v interlize třetí, výše než slávistky, a přesto podle daného systému soutěže začínala venku. „Je to zvláštní,“ připustil Beňadik. „Ale my jsme venku odehráli spoustu těžkých zápasů včetně evropského poháru a v žádném jsme nepropadli. Nijak moc neřešíme, jestli hrajeme doma, nebo venku.“

Připustil však, že družstvu, které za celou sezonu doma v interlize ztratilo jen bod, se začíná na vlastním hřišti lépe. A to je případ Poruby, která na své půdě vše vyhrála až na remízu s vítězkami interligy z Michalovců.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze