Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Developer couvl, pražská Vinoř se golfového hřiště nevzdává

Jeden ze soutěžních návrhů na klubovnu golfového areálu v pražské Vinoři. | foto: pro iDNES.cz

2 2010
Výstavba golfového areálu v pražské čtvrti Vinoř se sedmadvacetijamkovým hřištěm se odkládá. O zmrazení projektu, který měl být už rok funkční, informoval ekonomický list E15. Informaci potvrdil šéf společnosti Sekyra Group, jejíž dceřiná firma Vinořská spol. výstavbu na stohektarovém území mezi Kbely a Vinoří v roce 2007 oznámila.

"Teď není výstavba golfových hřišť atraktivní investicí," řekl deníku E15 předseda představenstva Luděk Sekyra.

Pražský magistrát a městská část Vinoř se však nápadu na vybudování největšího golfového areálu v okolí Prahy nevzdaly. Magistrát ve středu vypsal výběrové řízení, v němž hledá nájemce volného pozemku o rozloze 75 hektarů k vybudování a provozování golfového hřiště.

"Smlouva o pronájmu pozemků nikdy nebyla se společností Sekyra Group ani jiným investorem podepsána. Teď poprvé je vyhlášeno výběrové řízení," uvedl pro zmíněný freepaper Bohuslav Tobrman z odboru obchodních aktivit magistrátu.

Hodnotu chystané investice Sekyra před třemi lety nezveřejnil. Týdeník Euro nicméně odhadl, že může jít až o 150 milionů korun.

Jeden ze soutěžních návrhů na klubovnu golfového areálu v pražské Vinoři.

Jeden ze soutěžních návrhů na klubovnu golfového areálu v pražské Vinoři.

Společnost Sekyra Group měla ve Vinoři dalekosáhlé plány. Rozestavěla tam stovky nových bytů a projekt velkého golfového areálu před třemi lety dokonce prošel schvalovacím řízením z hlediska vlivu na životní prostředí.

Developer tvrdil, že výstavba je těsně před zahájením. Podle sdělení starosty Vinoře Františka Švarce byl pro tento záměr v oblasti Mladoboleslavské ulice změněn územní plán.

Krom toho chtěla táž společnost zřídit další golfové hřiště s 18 jamkami na pozemcích těsně přiléhajících k Vinořskému parku. Tento projekt se však dál nerozvíje a realizace původního je odsunuta o dva až tři roky, případně na neurčito.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze