Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Déšť svědčil Schumacherovi, vede Giro

Stefan Schumacher - Sladká odměna pro Stefana Schumachera. | foto: Reuters

8 2006
Namur - Německý cyklista Stefan Schumacher vyhrál třetí, deštivou etapu Giro d'Italia z Perwezu do Namuru. Po 202 km dlouhé jízdě mohl slavit dvojnásobně. Kromě etapového triumfu vysvlékl z růžového trikotu loňského šampiona Paola Savoldelliho a ujal se celkového vedení. Dnes zaútočil kilometr před cílem a v dlouhém finiši předčil Španěla Josého Luise Rubeiru.

Hlavní pole přijelo se ztrátou šesti sekund.

V jeho čele byl Schumacherův týmový kolega z Gerolsteineru Davide Rebellin a na konci sedmičlenné první skupinky Savoldelli. Díky tomu, že  Schumacher získal za vítězství dvacetisekundový bonus, vede před Savoldellim o třináct sekund. Pavel Padrnos nabral na vítěze více než půlminutovou ztrátu, František Raboň přijel v početné skupině téměř o minutu později než Schumacher.

"Je to pro mě splněný sen. Zajel jsem nejlepší závod v životě a překvapil sám sebe," prohlásil u namurské citadely vítězný Němec, který před měsícem vyhrál pětietapový závod Sarthe ve Francii.

Loni přitom jeho kariéra málem skončila v troskách, když mu matka lékařka předepsala zakázaný lék na astma. Když se případ vyřešil, svaz nadějného jezdce nepotrestal.

V závodě skončil Alessandro Petacch, který na Giru vyhrál v minulosti už 19 etap.

Petacchi upadl zhruba 50 kilometrů před cílem při sjezdu na mokré silnici a poranil si levé koleno. Krátce zastavil na ošetření a během jízdy měla posádka servisního týmu Milram svou hvězdu ještě několikrát v péči. Dnešní část Ital dokončil se ztrátou bezmála 14 minut i se třemi pomocníky a v nemocnici se následně dozvěděl, že je čéška prasklá.

"Jeden jezdec z Euskaltelu přede mnou spadl, pak i já. Nejdřív jsem myslel, že to bude dobré, ale pak jsem ucítil divnou a silnou bolest," řekl kapitán Milramu, jehož po nejtěžším zranění v kariéře zřejmě nemine operace a delší pauza může ohrozit i jeho účast na Tour de France.

Čtvrtá etapa měří 193 km a peloton zavede z Wanze do Hottonu. Poté čeká cyklisty první volný den během třítýdenního závodu a přejezd do Itálie. Giro skončí 28. května.

Výsledky - 3. etapa (202 km): 1. Schumacher (Něm.) 5:14:41, 2. Rubiera (Šp.) -2, 3. Rebellin, 4.  Bettini (oba It.), 5. Gilbert (Belg.), 6. Voigt (Něm.), 7. Moletta (It.), 8. J. I. Gutierrez (Šp.), 9. Savoldelli všichni -6, 10. Pellizotti (oba It.) -9, ...78. Padrnos -39, 127. Raboň (oba ČR) -55.

Průběžné pořadí: 1. Schumacher 10:14:04, 2. Savoldelli -13, 3. Rebellin -23, 4. J. I. Gutierrez -29, 5. Rubiera, 6. Gončar (Ukr.), 7. McGee (Austr.) všichni -31, 8. Perez -32, 9. J. E. Gutierrez (oba Šp.) -33, 10. Rogers (Austr.) -37, ...65. Padrnos -1:30, 123. Raboň -2:12.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze