Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Déšť narušil úvod turnaje v Dallasu. V čele jsou favorit Mahan i nemocný Day

Jason Day dokázal i přes zdravotní problémy zahrát šest birdie a dvě bogey. Díky tomu se s dalšími čtyřmi hráči dělí o vedení | foto: AP

21 2010
Kvůli dešti bylo první kolo Byron Nelson Championship na čtyři hodiny přerušeno. Po neúplném prvním kole má turnaj pět lídrů. Alex Čejka na ně po jedenácti jamkách ztrácí čtyři rány.

Chvíli poté, co někteří hráči vyrazili do úvodního kola Byron Nelson Championship, museli opět do klubovny. Skoro na čtyři hodiny je vyhnala je blížící se bouřka. Ač pořadatelé natáhli hru až do večera, tak asi třetina golfistů nestihla dohrát všech osmnáct jamek.

Po neúplném prvním kole má turnaj hned pět lídrů. Je mezi nimi i místní favorit Hunter Mahan. Vítěz dvou turnajů na PGA Tour včetně letošního Phoenix Open a sedmnáctý hráč světového žebříčku, který žije nedaleko hřiště, je nejvýše nasazeným hráčem turnaje. V Dallasu však nikdy neskončil lépe než na 42. místě.

Hunter Mahan - Phoenix Open 2010, čtvrté kolo.

Ve čtvrtek stihl obejít patnáct jamek, po kterých je na skóre čtyř ran pod par hřiště. O vedení se s Mahanem dělí jeho krajan Joe Durant, který má první kolo za sebou. Durant startoval z desáté jamky a vyšel mu hlavně finiš, kdy se na svých posledních třech jamkách zlepši o pět ran. Na sedmičce a osmičce zahrál eagly, den zakončil birdiem.

O první místo se s Mahanem a Durantem dělí hned trojice Australanů - Steve Elkington, Jarrod Lyle a Jason Day. Přitom nechybělo mnoho, a Day do turnaje ani nenastoupil. Od úvodního turnaje PGA Tour na Havaji má zdravotní problémy. Lékaři nejprve hovořili o prasečí chřipce, zánětu průdušek a pak alergii. Kvůli tomu bere různé léky, s kterými si ale moc nerozuměl jeho žaludek.

Byron Nelson Championship, 1. kolo, počasí

Ještě na cvičném odpališti musel odbíhat na záchod. Když začalo pršet, odebral se k parkovišti a chtěl odjet - nakonec si to rozmyslel. "Asi to byl dobrý nápad," řekl po prvním kole Day. Dvaadvacetiletému Australanovi se totiž podařilo zahrát šest birdie a dvě bogey.

Jedenáct jamek má za sebou Alex Čejka. Český rodák s německým pasem na nich dvě birdie a stejný počet bogey a dělí se o 38. místo.

Viajy Singh, Byron Nelson Championship

Špatně do turnaje vstoupil Vijay Singh, který má v Dallasu poslední možnost, jak mít jistou účast na US Open. Tento týden totiž po dlouhých osmnácti letech vypadl z první padesátky světového žebříčku, která po turnaji Byrona Nelsona obdrží pozvánky do Pebble Beach, kde se turnaj kategorie major letos odehraje. Pokud by se na US Open nepodíval, přerušil ukončil by úchvatnou sérii 63 startů na major turnajích po sobě.

Rickie Fowler, Byron Nelson Championship

Na návrat do světové padesátky to zatím nevypadá. Po patnácti jamkách je se skóre +2 na 96. místě. Stejně na tom je i nadějný Američan Rickie Fowler, který na hřiště vyrazil s růžovým potítkem s iniciály E.B. na úctu Eriky Blasbergové. Nejlepší univerzitní hráčka roku 2003, která hrála na profesionálním okruhu LPGA, byla minulý týden nalezena mrtvá a pravděpodobně spáchala sebevraždu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze