Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Desetibojaři po prvním dnu vedou

2 2000
Oulu - Po doslova hlemýždím rozjezdu v úvodní disciplíně, běhu na 100 metrů, dnes tým českých desetibojařů v Superlize Evropského poháru ve finském Oulu postupně zařadil až na nejvyšší rychlostní stupeň. Přestože po desetině závodu figuroval na sedmém místě, katapultovaly jej zejména solidní výkony ve skoku vysokém a běhu na 400 metrů i bez Tomáše Dvořáka, Romana Šebrleho a Jiřího Ryby na vedoucí pozici po úvodním dnu.

Před druhými Ukrajinci v čele s nejlepším jednotlivcem Alexandrem Jurkovem však český trojlístek vede o pouhých 17 bodů, ještě pátí Francouzi mají manko na obhájce loňského titulu ze Strahova jen 107 bodů. Duu Jan Poděbradský a Kamil Damašek
překvapivě zdatně sekunduje Aleš Pastrňák, jenž má po úvodním dějství na osobní rekord náskok více než 100 bodů.

Naopak  pojistka v podobě Tomáše Komendy selhala, třetí muž z party trenéra Zdeňka Váni z Dukly Praha si poranil sval v kyčli a místo se soupeři bojuje se zraněním.

"Po tom začátku je to skvělé, po stovce bych na to nevsadil ani pětník," řekl ČTK po prvním dnu šéftrenér reprezentace Václav Fišer. "Ale je to hodně nabité, silní jsou Ukrajinci, takže zítra může být všechno úplně jinak a obráceně," dodal. "Rozhodnou asi
hned ranní překážky a opět tyč," zopakoval známou pravdu.

Útok na olympijskou nominaci se hodně vzdálil Janu Poděbradskému, kterému se úvodní den nevydařil podle představ. "Myslím, že individuální ambice ustoupily po úvodních dvou
disciplínách šancím týmu na obhajobu," pronesl po čtyřstovce

Poděbradský, který by musel k olympijské jistotě nashromáždit 8340 bodů, o bod více, než má letos na kontě třetí desetibojař českých tabulek Ryba. Po prvním dnu má  Poděbradský 4027 bodů a je jako nejlepší z Čechů celkově čtvrtý v jednotlivcích.

Statečný a po úvodním dnu zatím úspěšný boj o udržení v Superlize EP svádějí české sedmibojařky, které jsou šesté. "Holky klidně mohly být po první dnu i čtvrté, protože hodně pokazily kouli a taky hned na úvod překážky," zhodnotil Fišer, jenž litoval zejména výpadku v třetí disciplíně. "Každá předvedla výkon metr za svými možnostmi, Špotáková tak dva. To je velká ztráta," pravil šéftrenér.

"Zatím se ale drží, uvidíme, jak na tomu bude zítra Nizozemsko a zejména Ukrajina," řekl Fišer směrem k sedmému a osmému celku průběžného pořadí. Od skoku vysokého pokračují ženy už jen ve třech, Dagmar Urbánková si při jednom z pokusů poranila sval na zadní straně stehna a soutěž ukončila. "Asi jsem si to utrhla, nemůžu ani chodit. Představovala jsem si tento závod  trochu jinak," smutně konstatovala zkušená závodnice.

Výsledky z atletického mítnku zde 
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze