Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tři disciplíny, tři výhry. A teď si Rosolová uleví v Indonésii

Denisa Rosolová | foto: Petr Procházka, MF DNES

8 2014
Kousek hodný obdivu. Denisa Rosolová si v pátek doběhla pro úžasné druhé místo při finále Diamantové ligy v Bruselu, na své prioritní trati 400 metrů překážek. A v neděli už pomohla družstvu USK Praha ke zlatu na mistrovství republiky družstev. Opravdu POMOHLA. Vyhrála sprint na 200 metrů a k tomu s kolegyněmi i obě štafety. To vše zvládla za nějakou hodinu a půl.

„Chtěla jsem si ještě zkusit dálku, ale zdravotní stav mi to nedovolil,“ culila se v cíli.

V pátek nejlepší čas sezony na překážkách, v Kolíně výborná dvoustovka. Ideální forma přišla až na konci sezony?
Já už jsem skvělou formu cítila i dřív, třeba v Helsinkách, kde jsem závod zbytečně rozběhla pomaleji. Teď už toho mám akorát dost, jsem ráda, že je konec sezony.

Fotogalerie

Takže se chystáte odpočívat?
A těším se. Navíc mám ostruhu na noze, tahá to, bolí to, pak to zase povolí. Už volno potřebuju.

Kam se chystáte?
Jo, já vám to řeknu a lidi si budou vykládat, jak jsem strašně bohatá. Letíme do Indonésie, budu to tam trochu poznávat a trochu se válet u moře.

I když mluvíte o únavě, jsou skvělé výkony ze závěru sezony zároveň motivací do té příští?
Čeká nás pražské mistrovství Evropy v hale, tam poběžím hladkou čtyřstovku, na to se těším. Ale jinak teď nic neřeším, hlava je na tom hůř než tělo, takže ani nad další motivací nepřemýšlí.

V Kolíně jste závodila za tým. Máte tyhle soutěže ráda?
Mám. Vždyť jsem nemusela startovat, trenérka mi dala na vybranou, ale já chtěla přijet. Diváci tady byli skvělí, kdyby to mistrovství pořádala Praha, přišla by tak půlka lidí. Ráda jsem se na závodech v Česku ukázala.Najdete na iDNES.czmobilní verze