Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Den na golfu... se Sofií Šimkovou

Sofie Šimková | foto: Martin Kabát

30 2010
Ležérnost, s jakou tahle gymnazistka posílá golfový balon většinou tam kam potřebuje, je odzbrojující. Sofie Šimková, extraligová hráčka pražského Erpetu a také Miss Golf 2007, přitom tvrdí, že málo trénuje. Magazín golf.idnes.cz s ní navštívil hřiště v Poděbradech, aby si ověřil, jak to všechno jde dohromady.

Handicap si udělala před pěti lety jako třináctiletá. "Tři roky jsem ho neměla stálý, pořád jsem se zlepšovala, až jsem se dostala na turnaje," shrnula svou poměrně strmou cestu vzhůru.

Hráčka GC Resort Paradise v Benátkách nad Jizerou coby Pražačka začala nastupovat za jeden z nejlepších českých týmů. Od Jiřího Seiferta z poděbradského drivingu Albatros přišla k Jiřímu Němečkovi a přijímá rady od obou trenérů.

Sofie Šimková

Kdyby chtěl někdo vybrat vzor tréninkového dříče, Sofii by určitě do této role neobsadil. "Trénovat jezdím na Zbraslav, občas na driving do Hodkoviček, občas sem do Poděbrad.

Někdy to nevyjde a chtěla bych se dokopat k tomu, abych trénovala víc. Furt se na něco vymlouvám, hlavně na školu," přizná bez obalu a s úsměvem.

Na švihu a ranách není nedostatek tréninkové chuti znát. Sofie je vysoká a k úderové jistotě přidává velkou psychickou odolnost. Z golfu nedělá vědu.

Sofie Šimková

Co třeba takový course management, to už by špičková hráčka měla mít zvládnuté. "My si to vždycky tak nějak řekneme, ale já to pak stejně neudělám. Pan Seifert mi řekne, že bych měla hrát tak a tak, a máma mi pak chytře radí, jak se to mělo zahrát, když už se to zkazilo," převede opět téma na humornou notu Sofie.

Maminku si pozvala jako hosta pro hru v Poděbradech. Jak na jednotlivé jamky tamního hřiště obě jdou, o tom pojedná zvláštní text našeho webu.

Michaela Šimková dceru často doprovází po turnajích jako rádkyně i jako caddie. Ke golfu je přivedl otec a manžel, jenž projektoval hřiště v Benátkách nad Jizerou a na hru má prý z rodiny nejmíň času.

Sofie Šimková

Sofie by ráda šla ve stopách rodičů, plánuje studovat architekturu. A to je patrně i důvod, proč se nevrhla na modeling, ačkoli po vítězství v Miss golf se jí otevřel. A taky to je částečně i důvod toho, jak se staví ke golfu. Není to laxní přístup, jak by se mohlo zdát, ona si nechce nechat vzít hru jako zábavu.

"Golf je příjemná procházka, baví mě. Snažím se dostat balonek do jamky a nikdy to není stejné. Pokaždé mě něco překvapí, je spousta různých neznámých situací," vysype ze sebe bez váhání, když má charakterizovat svůj vztah ke hře.

Jak taková příjemná procházka může vypadat, přiblíží následující text.Najdete na iDNES.czmobilní verze