Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dej sbohem číslu 1, Tigere!

Strádající Tiger Woods mezi diváky ve třetím kole The Players Championship 2010. | foto: AP

9 2010
Větu z titulku zakřičel na Tigera Woodse asi osmiletý kluk ze špalíru diváků u klubovny TPC Sawgrass, kde světová špička hraje o titul v prestižním turnaji The Players Championship. A světová jednička to nemá jednoduché. Před posledním kolem byl ve výsledkové listině vzadu a nakonec z turnaj odstoupil kvůli zádům.

Onen klučina čekal na jiného svého favorita, Phila Mickelsona. Právě ten jediný má možnost vystřídat Woodse na světovém trůnu. Ale nechápe to vše jako vyhrocenou rivalitu. "Hej, buď slušný," pokáral Mickelson křiklouna. A k Woodsovi utrousil: "Kašli na to."

Čtyřiatřicetiletý Woods, pronásledovaný následky soukromých selhání, se snažil nevidět palce diváků, směřující dolů, už před týdnem, na Quail Hollow Championship. Tam selhal, neprošel cutem do druhé části turnaje.

Základna americké PGA Ponte Vedra Beach, kde se hraje The Players, mu musí jeho nevěru připomínat víc než jiná místa. Právě tady vystoupil v únoru z azylu a v patnáctiminutové kajícné řeči se od pultíku mimo jiné před zrakem matky Kultidy omlouval za své chování.

Woodsovo chování na hřišti nese stopy toho, že si jen pomalu zvyká na soutěžní golf. "Za sedm měsíců jsem odehrál jen šest kol," připomněl na začátku floridského turnaje, kde se mu vede lépe než před týdnem, avšak kde zároveň zůstává za očekáváním. "Lidé by měli být realističtí," dodal mnohoznačně.

Lidé vystřízlivěli minimálně v tom, že také kdysi nedotknutelný a bezchybná modla je zranitelný a slabý člověk. Některým to dodalo kuráž, aby to Woodsovi dali najevo. Jiní reagují spontánně jako onen malý golfista.

Najdou se ale i takoví, co vyjadřují Tigerovi sympatie. Zvlášť když vypadá jako pokořený. Jeden z diváků na TPC Sawgrass se dokonce odvážil poplácat klečícího profesionála povzbudivě po rameni (viz snímek).

Woods odstoupil kvůli zádům

Woods může na Players po více než pěti letech ztratil post světové jedničky - v případě, za Phil MIckelson vyhraje.

Tiger Woods, Players Championship, 4. kolo

Woods byl po třech dnech na 45. místě bez šance na úspěch. Na sedmé jamce závěrečného kola odstoupil kvůli bolestem zad. Obává se, že má vyhřezlou ploténku, a příští týden se podrobí vyšetření.

Woods uvedl, že ho potíže trápily už před dubnovým turnajem Masters, na němž se vrátil k soutěžím po pauze, kterou si dal kvůli aféře s nevěrou.

Přesto na úvodním majoru sezony obsadil čtvrté místo, pak už se mu nedařilo.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze