Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dedíková postup Prostějovu v Lize mistryň moc nepřála

Monika Dedíková, Olomouc | foto: MF DNES

16 2010
Bez okolků po postupu prostějovských volejbalistek ze základní části Ligy mistryň prohlásila: "Zní to blbě, ale upřímně řečeno, moc jsem jim to nepřála," netají se olomoucká smečařka Monika Dedíková.

Proč ta antipatie?

"Je to má osobní věc. Určitě to není kvůli holkám, ale spíš se to týká místní rivality," prozrazuje jinak usměvavá bruneta.

Ano, i dnešní hanácké derby Olomouce s Prostějovem bude vyhecované. Nikdy přece předem nevíte, kdy David zaskočí Goliáše. A vysokoškolačky si už v minulých dvou sezonách na obra vyskočily. "Je to ale strašně těžké. Hlavně se nesmíme bát, je potřeba hrát bez respektu. Hrát nějaké oťukávačky s nimi nejde," uvědomuje si Dedíková. "Musíme riskovat servis, dobře si přihrávat a být obětavé v poli."

Prostě vše hrát s maximální přesností a doufat, že český gigant nebude mít svůj den. Pak se šance čtvrtého týmu na vítězství proti úřadujícím šampionkám zvýší, i když zase jen mírně. Rozdíl v kvalitě je patrný snad i laikovi při náhodném prohlížení soupisek.

"Zápasy Prostějova v Lize mistryň jsem sledovala jen na oko, ale postup ze skupiny samozřejmě budí respekt. Ačkoliv z něj moc radost nemám, je dobré, že se český tým prosadí v Evropě," dodala Dedíková.

Dostat se do nabitého kádru VK Modřanská, znamená živit se profesionálně sportem. A ani juniorská mistryně republiky z roku 2005 nezastírá, jak moc je to pro české volejbalistky lákavá představa. Bez ohledu na regionální rivalství.

"Myslím, že je to sen každé hráčky. Ale z Olomouce se na úroveň Prostějova nemůže během pár let dostat nikdo," domnívá se Dedíková. "Máme hodně mladé holky, kterým chybí zkušenosti a na takové zápasy, jaké hraje Prostějov, je zkušenost třeba."

A tak nezbývá, než poznatky sbírat rovnou proti hvězdám z nedalekého Prostějova. Už dnes v hale UP od 17 hodin budou mít svěřenkyně Jiřího Teplého další možnost. "Pokud hrajeme s Přerovem nebo Libercem, moc zkušeností nezískáme. Od hráček Prostějova se můžeme hodně naučit," zdůrazňuje Monika Dedíková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze