Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Opavě se podobáme, nám hrozně moc věřím, říká děčínský kapitán Houška

Jakub Houška z Děčína vede míč, zablokovat se ho snaží Viktor Cvek (vlevo). | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

11 2014
Děčín a Opava - najdete sedm rozdílů? Ve skladbě kádru ne. Žádný Američan, jeden Balkánec a jinak samí domácí basketbalisté. Klony útočí; budou to hvězdné (české) války! Ve čtvrtfinále ligy se potkaly kluby, které i neamerickou cestou došly k úspěchu.

"Hrají stejně kolektivní basket jako my," tvrdí děčínský kapitán Jakub Houška před pátečním startem série na palubovce Opavy.

Bilance ze základní části s Opavou je pro vás negativní, máte to 1-3.
Ale já nám po posledních zápasech hrozně moc věřím! I lidi. A my se budeme snažit je nezklamat. Série je hodně otevřená.

Co rozhodne?
Opava je kvalitní a nepříjemný soupeř, vedou to dobře. Bude to boj o každou pozici, o každou střelu, o každý doskok. Jsou to týmy na stejné úrovni, rozhodne momentální forma jednotlivců i týmu a štěstí, které potřebujete. Opava má ve svém kádru taky hráče, kteří sesbírali už kupu zkušeností v play-off. Mazák Sokolovský nebo Blažek to hrají spoustu let.

Začínáte venku, nestraší vás to?
Celou sezonu jsme dobře pracovali, v posledních zápasech jsme plnili, co jsme měli. Hlavně ve venkovních utkáních - v Ústí, v Praze na USK i v Brně. Ukázali jsme, že i venku umíme hrát. Musíme si to vzít do hlavy! Obrana, obrana, obrana, pak máme šanci. Letos je čtvrtfinále ošemetné, od třetího do šestého místa jsou týmy hodně vyrovnané. A my z páté příčky můžeme klidně zaútočit a vyhrát to. Což je na tom letos to krásné!

Lichotí vám 5. místo po základní části, anebo vás spíš mrzí, že jste neskončili třetí?
Říkalo se, že letos nemusíme být tak nahoře. A my byli od třetího místa jen pár bodů ve skóre, to je pro tenhle tým skvělá vizitka! Samozřejmě přišly prohry, které nemusely být, ale měli je všichni. Jsem rád, že se v lize změnil systém, hrálo se víc utkání. Člověk se mohl zápas od zápasu zlepšovat, našim mladým to dalo nejvíc.

Všichni si přáli pro čtvrtfinále derby s Ústím. I vy.
Chtěl jsem ho kvůli fanouškům. V Ústí bychom měli takřka domácí prostředí, škoda kvůli nim. I do Pardubic by přijeli. Opava je hrozně moc daleko, uf. Ale naši příznivci letos byli úžasní. Budou si muset sáhnout hlouběji do kapsy... Ale bude to stát za to. Opava ví, že přijede dobrý tým, kvalitní, vyrovnaný jako oni. Opava ví, že jsme silní doma, oni jsou taky. Bude to vážně hrozně otevřená série.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze