Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Deblový titul v Indii nezůstal

18 2000
B a n g a l ú r - Mistry světa v tenisové čtyřhře se stali Don Johnson a Piet Norval. Americko-jihoafrický pár si ve finále turnaje Masters v indickém Bangalúru poradil s domácím párem Paes, Bhúpátí po setech 7:6, 6:3, 6:4. Johnson s Norvalem sice ztratili hned v úvodu prvního setu podání, ale po zbytek zápasu byli lepším týmem a po zásluze se radovali z trofeje.

Ke zdviženým rukám Johnsona s Norvalem v závěru vedla cesta přes nevydařený začátek. V repríze zápasu ze čtvrtfinálové skupiny získal indický pár k velké radosti bouřících ochozů na úvod Norvalův servis a dal vzpomenout na páteční vítězství ve dvou setech. Vše se vyvíjelo pro Paese s Bhúpátím do třetí hry. To při Johnsonově podání měli další brejk. Neproměnili jej a posadili tak soupeře na koně. Set došel do tie-breaku. Vedené se přelévalo ze strany nba stranu, až se skóre zastavilo na poměru 10:8 pro Johnsona s Norvalem.

Jak postupovalo utkání dál, získávali stále víc pozic Američan s Jihoafričanem. Ti těžili mimo jiné ze skutečnosti, že si mohli rozdělit podání tak, aby jim nevadilo slunce. Indové, oba praváci, měli s nepříjemným sluncem potíže. "Neviděli jsme pořádně na míče," omluval výkon indické dvojice Paes. "Soupeři hráli semifinále ve stejný čas, my na tyto podmínky nebyli připraveni. To byla ovšem také naše chyba," připustil sportovně pro oficiální turnajové stránky www.worlddoubles.com.

Ve druhém a třetím setu těžili Norval s Johnsonem ze slabšího servisu Maheše Bhúpátího. Ind servírující proti slunci ztratil podání ve druhém setu dvakrát a ve třetím jednou. To stačilo. Po setech 6:3 a 6:4 vylétly ruce šťastné dvojice nad hlavu. Mistry světa pro rok 2000 se ve čtyřhře stali Piet Norval a Don Johnson.

Musím poděkovat Donovi, ve třetím setu hrál perfektně. Já už začínal být dost unavený," svěřil se po zápase Norval. Jeho spoluhráč viděl výhodu v tom, že s Indy hráli již ve skupině. "Alespoň jsme si mohli zvyknout na bouřlivou atmosféru, věděli jsme co máme čekat." Zlomový moment utkání podle něj přišel ve vyhraném tie-breaku prvního setu. "Zkrotili jsme bouři, diváci potom dost ztichli."

Poražený pár, který startoval na turnaji díky divoké kartě mohl jistě litovat porážky před domácím publikem. Po mizerné sezoně takřka ztracené kvůli zraněním je však finále bezesporu nečekaným úspěchem. "Nám scházelo do stoprocentního výkonu deset procet, soupeři hráli stoprocentně a bojovali," zhodnotil rozdíl mezi oběmi dvojicemi Paes.

Finále:
Don Johnson, Piet Norval (USA/JAR) - Leander Paes, Maheš Bhúpátí 7:6, 6:3, 6:4

Piet Norval s Donaldem Johnsonem se radují z výhry nad indickým párem Paes, Bhúpátí ve finále Masters ve čtyřhře.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze