Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Davis se přiznal k porušení pravidel, Furykovi v Hilton Head daroval vítězství

Jim Furyk téměř tři roky čekal na vítězství na PGA Tour. Nyní má druhý triumf během pěti týdnů

19 2010
Brian Davis v závěru finálového kola dvakrát připisoval ránu a ztratil průběžné vedení, do rozstřelu s Jimem Furykem jej poslalo birdie na poslední jamce. Play-off bylo záhy rozhodnuto, jelikož Davis se v překážce přiznal ke kontaktu své hole s rákosím během nápřahu, za což obdržel dvě trestné rány a Furyk bez nervů patoval do vítězství.

PGA Tour má za sebou asi nejpodivnější závěr turnaje dosavadního průběhu letošní sezony. Šestý hráč světového žebříčku Jim Furyk se raduje ze svého druhého vítězství během pěti týdnů. O jeho triumfu na Verizon Heritage rozhodla první jamka rozstřelu, na které jeho soupeř Brian Davis poslal míček do překážky vedle greenu 18. jamky. Rozhodl se, že se z ní pokusí vyhrát, což se mu podařilo.

Ale hned poté k sobě zavolal rozhodčího a sdělil mu, že má obavu, že se při nápřahu dotkl země. To je při hře z překážky považováno za zkoušení stavu překážky a trestáno dvěma ranami navíc.

Brian Davis, Verizon Heritage

Věděl jsem, že jsem dotkl, řekl smutný Davis a dodal, že by nemohl žít s pocitem, že se nepřiznal. Rozhodčí ještě zavolal svým kolegům u videa, kteří kontakt s rákosím potvrdili.

Brian Davis, Verizon Heritage

Furyk pak měl cestu ke svému patnáctému vítězství na PGA Tour lehkou. Jeho míček po prvním puttu ležel metr od jamky, zatímco po penalizování Davis minul dlouhý putt. Furyk pak už jen bez nervů poslal vítězný míček do jamky.

Furyk nebyl nadšen průběhem rozstřelu. "Toto není způsob, jakým jsem chtěl turnaj vyhrát," prohlásil. "Pro Briana to musí být těžká rána a mám respekt a obdiv k tomu, co udělal," ocenil Davisovo přiznání se k porušení pravidla.

Jim Furyk se raduje se svým synem z vítězství na Verizon Heritage

"Je to zklamání, ale já jsem viděl, že se rákos pohnul," řekl Davis, který byl blízko svému premiérovému vítězství na PGA Tour. Pětatřicetiletý Angličan totiž při nástupu na patnáctou jamku vedl o ránu, ale pak dvakrát přišlo bogey a rázem ztrácel na Furyka jeden úder. Rozdíl se mu podařilo smazat až na poslední osmnácté jamce birdiem. Na té jamce, na které o chvíli později poslal v rozstřelu míček do překážky za greenem.

Za Furykem a Davisem, kteří jako jediní dokázali všechna čtyři kola zahrát pod sedmdesát ran, skončili se ztrátou tří úderů Luke Donald a Bo Van Pelt, který mohl být na samostatném třetím místě, pokud by nezahrál bogey na osmnáctce.

Na pátou příčku vyšplhal populární Kolumbijec Camilo Villegas, který se o ni dělí s Američany Rickym Barnesem a Krisem Blanksem.

Na turnaji se představil i český rodák Alex Čejka, který do finálového kola neprošel skrze dodatečný druhý cut, jenž po třetím kole vyřadil hráče se skóre nad par. I tak si na své konto připsal deset tisíc dolarů a ve FedEx Cupu mu nyní patří 123. místo. Nejlepších 125 hráčů si zajistí hrací kartu pro příští sezonu.

Jim Furyk, Verizon Heritage

Furyk za vítězství na Verizon Heritage obdržel šek na jeden milion dolarů. Příští týden je na programu Zurich Classic v New Orleans. Vítězství na turnaji s celkovou dotací 6,4 milionu dolarů bude obhajovat Jerry Kelly.

Verizon Heritage - konečné pořadí

1. Jim Furyk (USA) -13 (vítězství na 1. jamce play-off)
2. Brian Davis (Anglie) -13
3. Luke Donald (Anglie) -10
3. Bo Van Pelt (USA) -10
5. Camilo Villegas (Kolumbie) -9
5. Rickie Barnes (USA) -9
5. Kris Blanks (USA) -9
8. Sutart Appleby (Austrálie) -8
8. Rickie Fowler (USA) -8
8. Nick O´Hern (Austrálie) -8
8. Heath Slocum (USA) -8

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze