Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slavná tenisová trofej je i v Ostravě neustále pod přísnou kontrolou

Po příjezdu do Ostravy si u Davis Cupu zapózovali nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Dalibor Madej, náměstek primátora Ostravy. | foto: MAFRA

28 2014
Deset patnáct minut trvá ochráncům tenisového Davisova poháru složení a rozebrání slavné salátové mísy, aby ji mohli převážet z místa na místo. Tento týden jsou stejně jako hráči v pořádném zápřahu.

Vzácná trofej bude k vidění v úterý od 14 hodin v obchodním domě Breda v Opavě a samozřejmě o víkendu v ostravské ČEZ Aréně při samotném duelu s Nizozemci.

"Už máme zkušenosti z minulého roku," připomněl mluvčí daviscupového týmu Karel Tejkal, že čeští tenisté vyhráli mísu dva roky za sebou. "Máme místo, kde je po celý rok ukrytá, ale neprozradíme ho. Je to v Praze."

Mísu, pod níž jsou tři patra se jmény vítězů, převáží dodávka. "Ale není pancéřovaná," usmál se Tejkal. "Velikost auta je daná rozměry trofeje, vejde se do čtyř beden." Rovněž v Ostravě je pohár uložený na bezpečném místě. "Není to v žádném skladu," podotkl Tejkal.

A neustále je pod dozorem dvou strážců z bezpečnostní agentury. Ti si při jejím skládání a rozebírání zavzpírají. Nejtěžší spodní podstavec váží 45 kilogramů, celá trofej 105 kilo.

Trofej tenistům věnoval zakladatel soutěže Dwight F. Davis už v roce 1899.

Podívejte se, jak český tým trénuje v Ostravě před zápasem s Nizozemci:

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze