Německý tenista Jan-Lennard Struff během rozhodující dvouhry v daviscupové...

Německý tenista Jan-Lennard Struff během rozhodující dvouhry v daviscupové baráži. | foto: AP

Němečtí tenisté zvládli baráž s Polskem, rozhodla ji závěrečná dvouhra

• 2
Němečtí tenisté se udrželi ve Světové skupině Davisova poháru. Nad Polskem přitom v barážovém utkání v Berlíně vedli po pátečním programu 2:0, nakonec ale rozhodl až Jan-Lennard Struff vítězstvím v závěrečné dvouhře.

Němci byli blízko postupu už v sobotní čtyřhře, jenže Marcin Matkowski a Lukasz Kubot dotáhli ztrátu dvou setů a zápas s Danielem Brandsem a Danielem Masurem zachránili. Dvacetiletý Kamil Majchrzak pak porazil o 218 míst výše postaveného Floriana Mayera a vyrovnal na 2:2, Struff ale obrat nepřipustil a nad Hubertem Hurkaczem zvítězil ve třech setech.

Také zápas Uzbekistánu se Švýcarskem rozhodla až poslední dvouhra. Zpočátku vyhlížela jednoznačně, Antoine Bellier měl proti domácímu Džurabeku Karimovovi za stavu 5:2 ve třetím setu dva mečboly, ale nevyužil je. Stejně dopadl devatenáctiletý Švýcar i při dvou dalších mečbolech v tie-breaku a sadu ztratil, uzbecké naděje však posléze uťal výhrou 6:3 ve čtvrtém setu.

Už v sobotu si zajistily postup do Světové skupiny týmy Austrálie, Japonska, Belgie, Španělska a Kanady. Zpožděný zápas Rusko - Kazachstán dnes v Moskvě začal teprve dohrávkou druhé dvouhry, třetí bod domácího celku nakonec získal Andrej Kuzněcov.