Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Berdych má místo jisté. Kdo v Davis Cupu s ním? To kapitán teprve určí

Tomáš Berdych na prvním tréninku v Ostravě před úvodním kolem Davis Cupu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

29 2014
Českou tenisovou jedničkou je sedmý hráč světa Tomáš Berdych. Dvojkou... Lukáš Rosol. Ten v tomto týdnu ve světovém žebříčku přeskočil Radka Štěpánka, který je padesátý. Rosol je o dvě příčky výše. Zasáhne tak do pátečních dvouher v utkání 1. kola Davisova poháru v ostravské ČEZ Aréně?

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil zatím nominaci neprozradil. Už v neděli po příjezdu do Ostravy ale řekl, že Lukáš Rosol hrál výborně v Austrálii, byť prohrál.

"Berdych je jednička a pak uvidíme, koho postavíme k němu," uvedl Navrátil. "Budeme se ale chtít s tím utkání vypořádat co nejrychleji. Berdych a Štěpánek vždy splnili svou roli. Budeme chtít hrát v tom nejsilnějším složení."

V jakém, to však nechtěl spekulovat. "Je to důležité utkání i proto, abychom se vyhnuli baráži. Lukáš Rosol je na úrovni Radka Štěpánka, uvidíme, kdo nastoupí. Ale Tomáš Berdych určitě," zdůraznil Navrátil.

"Je možné, že budu hrát už v pátek," připustil Lukáš Rosol. Hned však dodal, že je to věc kapitána a že on se bude připravovat tak, aby byl schopný hrát kterýkoliv ze tří dnů. "Nominaci se dozvíme ve čtvrtek, možná ve středu večer, ale zatím se o tom kapitán nezmínil. Hlavní je, abychom získali tři body a postoupili."

V úterý si povrch v hale vyzkoušeli už také Tomáš Berdych a Jiří Veselý, kteří se k týmu připojili v pondělí. "Kurt je jako vždy skvěle nachystaný," řekl Berdych. "Je to přesně tak, jak jsme si představovali, je středně rychlý. Není to nic extrémně rychlého, jak jsme měli doma s Argentinou a Španěly."

Jiří Veselý věří, že všichni čeští reprezentanti především budou hrát dobře, aby uspěli. "Je dobře, že jsme si povrch mohli zvolit, to je výhoda domácího prostředí," připomněl Lukáš Rosol. "Doufejme, že hlavně nebude příjemný pro Holanďany."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze