Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Baráž Davis Cupu mohou Češi hrát s Indií, Kazachstánem nebo Brazílií

Jan Šátral (vpravo) a Jiří Veselý v daviscupovém souboji s Austrálií. | foto: Profimedia.cz

10 2017
Čeští tenisté jsou čtvrtými nasazenými pro úterní los baráže Světové skupiny Davis Cupu. Doma budou hrát, pokud narazí na Indii či Kazachstán, ale také může je potkat cesta do Brazílie nebo Kolumbie.

Pokud los v londýnské centrále Mezinárodní tenisové federace ITF přiřkne tenistům Maďarsko, Nizozemsko, Portugalsko a Brazílii, budou svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila cestovat na půdu soupeře. V případě zápasů s Běloruskem a Kolumbií rozhodne o výhodě domácího prostředí dodatečný los.

Čeští šampioni z let 1980, 2012 a 2013 prohráli v letošním ročníku soutěže v prvním kole bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka v Austrálii.

Baráž tenisté naposledy zvládli předloni v Indii. Ze Světové skupiny sestoupili jen jednou po prohře v baráži s Německem v roce 2005, ale hned další rok vybojovali postup zpět mezi elitu.

Nejvýše nasazeným týmem před losem baráže jsou loňští vítězové Argentinci a dvojku mají finalisté Chorvati. Dále jsou mezi nasazenými Švýcaři, Němci, Japonci, Rusové a Kanaďané. Baráž se uskuteční 15. až 17. září.

Los baráže Davis Cupu - nasazení

Nasazené týmy: 1. Argentina, 2. Chorvatsko, 3. Švýcarsko, 4. Česko, 5. Německo, 6. Japonsko, 7. Rusko, 8. Kanada.

Nenasazené týmy: Bělorusko, Brazílie, Kolumbie, Maďarsko, Indie, Kazachstán, Nizozemsko, Portugalsko.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze