Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vršecký úspěšně vstoupil do čínského šampionátu tahačů

David Vršecký (vpředu) v Pekingu ovládl všechny tři bodované jízdy. | foto: BUGGYRA media

11 2017
David Vršecký úspěšně vykročil za obhajobou titulu v mezinárodním čínském šampionátu v závodech tahačů. Český jezdec týmu Buggyra vyhrál v Pekingu všechny tři bodované jízdy, jeho stájový kolega Adam Lacko si z Číny odváží jedno druhé a dvě třetí místa.

Pořadatelé šampionátu oproti loňsku nově rozdělili jezdce do dvou skupin. Ve třídě A se v sobotu představili Vršecký s Lackem, v „béčku“ poté britský závodník v barvách týmu China Buggyra Racing Oly Janes. Nejúspěšnější z nich byl Vršecký, jenž vyhrál měřený trénink a poté i hlavní závod. Lacko byl vždy druhý, stejně jako ve své skupině Janes.

V neděli již startovali všichni jezdci pohromadě a Vršecký opět potvrdil roli favorita, když vyhrál obě bodované jízdy. Lacko byl dvakrát třetí a Janes čtvrtý a pátý.

Fotogalerie

„První závodní víkend tak dopadl nad očekávání dobře. Hodně týmů se od loňského roku zlepšilo a závod se zrychlil. Určitě to jde správným směrem a už se těším do Šanghaje,“ uvedl Vršecký, jenž se nakonec úspěšně vyrovnal i s další novinkou v pravidlech.

Při druhé nedělním závodě museli všichni jezdci povinně zajet do boxů. „My jsme se s Adamem dohodli, že to uděláme hned na začátku. Pak vyjel safety car, celé závodní pole se natáhlo a my jsme měli už jen pár kol na to, abychom všechny předjeli. Mně se to jen tak tak povedlo a Adam se prokousal na třetí příčku,“ dodal Vršecký.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze