Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mrázovku rozmrazí noční boje. Dark Trophy se stěhuje od Vltavy

Loni se Dark Trophy uskutečnila na smíchovské náplavce a hlavní kategorie přilákala 18 mužských týmů. | foto: Dark Trophy / Mudra3

3 2016
Oranžové míče zavládnou v noční Praze už počtvrté. Streetbalový turnaj Dark Trophy se blíží, letošní boje proběhnou v areálu Sokola Smíchov na vrcholu kopce Mrázovka v sobotu 28. května. Hrát se bude ve třech kategoriích - děti, dorostenci, dospělí.

„Na novém hřišti na Mrázovce čeká účastníky ta pravá streetballová atmosféra,“ věří spoluorganizátor akce Petr Zapletal. „Navíc se baskeťáci i diváci do areálu mohou svést lanovkou, která vede z hotelu NH Praha.“

Jako první se o Temnou trofej porvou ti nejmladší, jež čeká také soutěž v trestných hodech. Po nich se představí dorostenci a muži.

Tři věkové kategorie rozdělují soupeření v 3 point shoot-outu čili střelbě trojek. Ženy se poperou v bitvě o nejhezčí a nejzábavnější koš s názvem Comedy Trophy.

Hřebem večera je však Slum Dunk contest, kde ti nejlepší změří své síly ve smečování. Chybět by neměl nejlepší český streetballový dunker Matěj Bernáth, který baví diváky Dark Trophy svými akrobatickými kousky už tradičně. Ale třeba letos najde přemožitele...

Petr Zapletal láká také na doprovodný program. „Největším lákadlem je rozhodně graffiti jam, který si hráči mohou sami vyzkoušet. V plánu je také taneční vystoupení.“

Pohoda, dobrá nálada a skvělé výkony provázely předchozí tři ročníky streetballového turnaje Dark Trophy. „Ty turnaje hodnotíme velmi pozitivně. V mnoha aspektech předčily naše očekávání. Jsme velice rádi, že se každým rokem povědomí o Dark Trophy zvyšuje,“ míní Zapletal.

Kořeny Dark Trophy sahají k poslední srpnové sobotě roku 2013, kdy se hráči a hráčky poprvé sešli, aby změřili své síly v oficiálním turnaji. Pod umělým osvětlením v areálu FTVS na Praze 6 se odehrálo několik vyrovnaných duelů. Nelítostné bitvy vyvrcholily přesně o půlnoci.

Loni se pod heslem „Ukažme ulici v dobrém slova smyslu“ turnaj přemístil na Smíchovskou náplavku. A poprvé se konala Kidz Trophy, která je určena pro žáky druhého stupně základních škol.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze