Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hop na metro a Mišurová je na tréninku nymburských basketbalistek

Darina Mišurová | foto: Vilém Fischl

11 2014
Dojíždět do Hradce Králové už ji nebavilo, a tak basketbalistka Darina Mišurová po letech opustila východní Čechy, kde dlouho nastupovala i za Trutnov. Ač Slovenka, usídlila se v Praze a chtěla získat angažmá blíž k domovu.

„Teď skočím na metro a za chvilku jsem na tréninku,“ líčí Darina Mišurová, letní posila basketbalistek Nymburka. „Chtěla jsem už zakotvit a jsem ráda, že se mi to povedlo.“

Metro do Nymburka? Máte pravdu, tady něco nehraje.

Ale vysvětlení je jednoduché. Nymburk se stal nástupnickým subjektem DSK Karlín, tedy pražského klubu. A hráčky v Praze stále trénují. „Do Nymburka jezdíme za přípravou dvakrát týdně,“ prozradila Mišurová.

Nabídku na angažmá dostala od generálního ředitele Českých drah Daniela Kurucze, který ji nyní trénuje.

„Oslovil mě a bylo to rychlé jednání. Je to přísný kouč, který nám nedá nic zadarmo. Zároveň je na tréninku velký profík,“ poznamenala Mišurová, ještě před třemi roky slovenská reprezentantka.

„Další sezonu jsem národní tým kvůli zdravotním problémům odmítla a pak už mi nabídka z reprezentace nikdy nepřišla,“ uvedla výborná střelkyně.

Mezi muži basketbalisté Nymburka vládnou republice a nyní skládají velmi silný tým i ženy. Možná by z toho na konci sezony mohla být i dvojnásobná medailová radost.

„To se uvidí, hodně důležité bude, jak se v našem týmu zapracují cizinky. Ona dost posiluje i konkurence. Budeme mít kvalitu, ale kam až dojdeme, to se nyní neodvážím tipovat,“ uvedla Mišurová.Najdete na iDNES.czmobilní verze