Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč házenkářů Kubeš: Rozdíl odpovídá. Viděli jsme, kde musíme přidat

Daniel Kubeš | foto: MF DNES

30 2014
Chambéry (Od našeho zpravodaje) - Spokojený být nemohl, to ani po porážce o 16 branek nejde. Přesto kouč házenkářské reprezentace Daniel Kubeš říkal: „Bylo to pro nás hrozně důležité utkání.“ V premiéře jeho i dalšího trenéra Jana Filipa prohráli Češi ve Francii v kvalifikaci o Euru 25:41.

Bylo to měření nerovných házenkářských sil. Skvělá generace Francouzů na straně jedné, proti nim omlazený a zraněními enormně oslabený český tým. „Byly tam věci dobré i špatné. Ale ve směru, kterým se chceme ubírat, se ukázalo hodně pozitivního,“ hodnotí Kubeš svou premiéru.

Zažili jste tedy cennou, ale krutou lekci?
Ze zápasu si toho musíme hodně vzít. Hráli jsme proti nejtěžšímu možnému soupeři a duel nám přesně ukázal, kde jsou naše hranice. Pro kluky je to obrovská zkušenost. I pro nás trenéry: při první akci jsme úplně přesně viděli, kde musíme přidat.

V české hře byly dobré chvíle i spousta chyb. Odpovídá tomu výsledek 25:41?
Naprosto. Když nám došly síly, přestali jsme dodržovat, na čem jsme se před zápasem dohodli. Bylo to vidět i na tabuli se skóre. Jakmile se kluci trochu unaví nebo pokud vznikne stresová situace, nejsme schopní na to reagovat, malinko zmatkujeme.

Takže ponaučení zní jak?
Je to dlouhodobý proces. Tým, který byl dnes na palubovce, je hrozně mladý, oproti soupeři hrozně nezkušený. Oni chyby brutálně trestají - to je zkušenost hned do dalšího tréninku. A pro nás trenéry do další práce, která začne už za půl hodiny.

Hodně dbáte na disciplínu. Plynuly české chyby z jejího porušování, či spíše z tlaku Francouzů?
Platí oboje. Samozřejmě, že na nás soupeř vytváří tlak, ale do některých jsme se zamotali sami, na tom musíme pracovat. Kluci si musí uvědomit, že proti týmu takových kvalit stojí každá chyba hrozně moc.

Nejlepšími na české straně byli Kasal a hlavně Linhart, čekal byste od něj osm branek?
Před zápasem bych si to nedovedl představit, byl to od něj super výkon - využíval přesně těch prostorů, kterých měl. Michal Kasal střídal dobré momenty se špatnými, ale jeho hra je do budoucna hodně pozitivní.

V neděli hrajete doma s Makedonií, což bude enormně důležité...
Vytvářet na kluky tlak, že to je klíčový zápas, mi přijde úplně nesmyslné. Na Makedonii se je budeme hlavně snažit namotivovat. Musíme se soustředit na to, abychom se v každém dalším utkání o kousek zlepšili - tohle nevznikne za týden. Nejde, aby kluci z české ligy byli za týden schopní hrát proti Francii. Ale za dva, tři roky už třeba jo.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze