Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jdi ven, žádal lékař. Ne, opáčil velšský ragbista. Musel a tým inkasoval

JÁ VEN NECHCI Velšská útoková spojka Dan Biggar protestuje proti rozhodnutí lékařského týmu, který se ho v závěru čtvrtfinále MS proti Jižní Africe rozhodl kvůli domnělému otřesení stáhnout ze hry. | foto: Reuters

18 2015
Výraz Dana Biggara byl výmluvný. "Nech mě být, jsem v pohodě, nikam nejdu." Velšský ragbista protestoval proti verdiktu lékařského týmu, který se oporu národního mužstva v klíčové chvíli čtvrtfinále světového šampionátu proti Jižní Africe rozhodl stáhnout ze hřiště. A Wales vzápětí inkasoval rozhodující body.

Blížil se závěr, Velšané úporně, s vypětím všech sil bránili těsný náskok 19:18. Biggar při skládce dostal od protivníkova boku do hlavy. Po úderu se chytil za postižené místo a vracel se do obranného postavení.

Po následném přerušení hry si pro něj došel lékař týmu a odváděl ho ze hřiště.

„Dan Biggar musel odejít na žádost lékaře. Oni ho vzali ze hřiště, aby posoudili jeho zranění hlavy,“ řekl na tiskové konferenci velšský trenér Warren Gatland, jehož tým prohrál 19:23.

„Vypadal to, že je trochu otřesený. Já náš lékařský tým stoprocentně podporuju.“

Pro Wales to byl osudový okamžik. Odmítavá reakce Biggara jako by tým rozhodila, snad chvilková ztráta koncentrace. Po následném mlýnu udělal chybu křídelník Cuthbert a Fourie du Preez položil pětku na 23:19. Možná kdyby Biggar na hřišti zůstal...

Fotogalerie

Ne, to jsou jen spekulace. Snad v závěrečných minutách při posledním velšském útoku by třeba Biggar něco vymyslel. Vždyť zaznamenal čtrnáct bodů z kopů a jediná pětka Walesu padla po jeho nádherné individuální akci.

„Při chůzi vypadal trochu nejistě, ale sám se zřejmě cítil v pohodě. My trenéři s tím rozhodnutím nemáme problém,“ ujistil Gatland.

„Dan byl celý turnaj fantastický, jeho přínos pro tým byl úžasný. Určitě je jednou z nejlepších útokových spojek na turnaji,“ dodal Gatland.Najdete na iDNES.czmobilní verze