Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Daly ztratil bříško. Teď si nemá oč opřít lokty, když patuje

John Daly a jeho putter - po ztrátě hráčovy hmotnosti nejproblematičtější hůl. | foto: Profimedia.cz

23 2010
Letošní australskou sezonu se rozhodně vyplatí sledovat. Největší tahák v podobě startu Tigera Woodse na Masters je sice pryč, ale jen o něco málo méně atraktivním tahákem jsou nadcházející starty Johna Dalyho na tamních Open a PGA Championship. A to i přesto, že sám hráč se necítí nijak skvěle.

Američan s bouřlivou minulostí má za sebou sezonu s poměrně velkým počtem odehraných turnajů. Přestože by na většině z nich podle výkonnosti nestartoval, jeho pověst a popularita mu otevírají dveře ke sponzorským pozvánkám.

Když to není výkonnost, jsou tu jiné záležitosti, pro které stojí za to Dalyho sledovat. Jeho snaha zhubnout prostřednictvím umělé bandáže žaludku přinesla výsledky, ale i negativa. "O některé věci jsem nenávratně přišel," komentoval svou hru.

V minulém týdnu se Daly příležitostně objevil na turnaji European Tour a v Hongkongu dokonce získal za 56. místo šek na bezmála šest tisíc eur. V létě na Scottish Open si vydělal šestinásobně víc a na British Open trojnásobně.

John Daly měl v roce 2008 nadváhu.

John Daly měl v roce 2008 nadváhu.

Jsou to rozhodně nepodstatné částky proti tomu, kolik činí podíly z prodeje jeho módní kolekce od firmy Loudmouth.

Ano, také kalhoty jsou tím, co promotéry a sponzory turnajů ponouká zvát čtyřiačtyřicetiletou bývalou hvězdu. V poslední době mu dodavatel posílá jiné velikosti oblečení. V tom problém není vůbec žádný.

John Daly s přítelkyní Annou Cladakisovou na tiskové konferenci před loňským Australian Open.

John Daly s přítelkyní Annou Cladakisovou na tiskové konferenci před loňským Australian Open.

"Největší problém mám s patováním. Nemám o co opřít lokty," postěžoval si na absenci bříška Daly. V uplynulých osmnácti měsících zhubl 57 kilogramů.

Z dvaceti turnajů PGA Tour, kam se mu podařilo dostat, nasbíral dvojnásobný vítěz major turnajů 158 587 dolarů a dalších sedm tisíc přidal na dvou turnajích nižší Nationwide Tour. Oproti loňsku a předloňsku je to rozhodně zlepšení.

Fanoušci Johna Dalyho, British Open 2010.

Fanoušci Johna Dalyho, British Open 2010.

Daly sám věří, že změnou životního stylu, bez alkoholu a následného vyvádění, s dietou a štíhlejší postavou, nakonec zase prorazí. "Měl jsem těžký rok také kvůli zranění," připomněl, že by bez zdravotních problémů mohl být úspěšnější.

Celkem pětkrát si Daly letos vyhodil rameno. Do Austrálie ale odletěl zdravý a dobře naladěný. Woods letos ztratil své dominantní postavení ve světovém golfu a ohroženo je i jeho místo ve světě elektronických her. Hra John Daly´s ProStroke Golf na PlayStation 3 se slušně prodává...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze