Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dalším vítězem v Miami byl videorozhodčí

4 2006
Miami - Hlídací systém jestřábí oko má za sebou první test. V Miami byl zkušebně nasazen videorozhodčí. Poprvé v historii profesionálních turnajů mohli tenisté dvakrát za set požádat o přezkoumání sporného verdiktu čárových rozhodčích. Celkem to v Miami zkusili ve 161 případech.

Jen v jedné třetině z nich měli hráči pravdu a dosáhli změny rozhodnutí.

Podle Američana Jamese Blakea to může tenistům pomoci k větší pokoře. "Myslím, že to spousta z nás potřebuje, možná se přestaneme hádat s rozhodčími. Možná zjistíme, že rozhodčí na čarách mají pravdu," řekl.

V mužském pavouku se snažil verdikty zvrátit především Tim Henman, ale ani při jednom ze svých šesti pokusů neměl pravdu. Nejistota kolem těsných autů by však podle něj byla horší. "Když se zeptáte a dokážou vám, že jste se mýlil, vypadáte trochu jako hlupák. Ale určitě se pohnete kupředu a už se tím nezabýváte," vysvětlil.

V ženské dvouhře o přehrání záznamu jedenáctkrát žádala poražená finalistka Maria Šarapovová, ale ani jednou jí video nepomohlo k zisku fiftýnu. "Trochu smutné. Budu to zkoušet dál," poznamenala ruská tenistka. Před turnajem se řada tenistů stavěla proti technické novince na kurtech. Patřil mezi ně i Federer, který kritizoval spolehlivost systému a omezený počet možných protestů.

Po turnaji v Miami se však ozvaly hlasité názory ve prospěch videozáznamů. "Je to fantastické. Kde to bylo před dvaceti lety?" řekla veteránka Martina Navrátilová, která postoupila až do finále čtyřhry. "Je to velmi vzrušující, zvlášť když si myslíte, že máte pravdu," uvedla Martina Hingisová.

Podle Američana Andyho Roddicka si budou za dohledu kamer dávat větší pozor i samotní rozhodčí. "Když teď rozhodnou špatně, budou vypadat jako hlupáci před 15.000 lidí. To je větší zábava, ne?" vysvětlil.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze