Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Další Woodsův problém. Nečekaně ho opustil dlouholetý trenér švihu

Rodinné problémy, neutuchající zájem médií, menší divácká podpora, ztráta formy, zraněná záda. Kromě toho musí Tiger Woods řešit nového trenéra švihu. | foto: AP

11 2010
Hank Haney ukončil po šesti letech spolupráci se světovou jedničkou Tigerem Woodsem. Samotný hráč přitom jen pár hodin před tímto krokem tvrdil, že s Haneym i nadále spolupracuje.

Informoval jsem Tigera Woodse o tom, že dále nebudu jeho trenérem, stojí v pondělním prohlášení Hanka Haneyho na jeho webu. Text přečetl také ve vysílání specializované televizní stanice Golf Channel.

"Jsem hrdý na práci, kterou jsme s Tigerem udělali, a na to, čeho díky tomu dosáhl," uvedl Haney a dodal, že Woods ukázal hru, jakou nikdo předtím neviděl a stěží uvidí. Woods pod Haneym za šest let vyhrál 31 turnajů na PGA Tour a šest majorů.

čtěte také

Haney je vrcholně korektní a nenaznačuje, že by se s Woodsem rozešel ve zlém: "Tiger během kariéry dosáhl obrovského úspěchu. Prvně se svým otcem Earlem, poté s Butchem Harmonem jako trenérem, se mnou a jsem si jist, že Tiger Woods bude úspěšný, ať mu bude pomáhat kdokoliv."

Náhlý konec spolupráce musel Woodse zaskočit. Jen pár hodin předtím totiž na tiskové konferenci odpovídal, že s Haneym nadále spolupracuje.

Tiger Woods

Před nějakou dobou se totiž začalo hovořit, zda by Woods nepotřeboval změnu trenéra, jelikož jeho současný švih je tristní. "Myslím, že je správný čas a v našem nejlepším zájmu, abych od Tigera jako trenér odešel," uvedl Haney. Konkrétní však nebyl.

Odchod Haneyho je dalším z faktů, k nimž se musí golfový fenomén postavit. Rodinné problémy, neutuchající zájem médií, menší divácká podpora, ztráta formy a dokonce i zranění.

Kvůli blíže neznámým potížím (krk? záda?) Woods v neděli odstoupil z finálového kola The Players Championship a kdy se znovu objeví na hřišti, nikdo s jistotou neví. V nejbližší době ho čeká vyšetření v Orlandu a sám hráč má podezření na vyhřezlou ploténku.

Strádající Tiger Woods mezi diváky ve třetím kole The Players Championship 2010.

Vyrojily se spekulace, zda zranění zad nesouvisí se záhadnou listopadovou autonehodou před Woodsovou rezidencí, po níž vyplul na veřejnost sexuální skandál, kvůli němuž přerušil kariéru.

Spojitost nehody se zraněním zad hráč naprosto vyloučil. Bolesti se prý objevily dva týdny před návratem na Masters. "Je možné, že jsem si přivodil zranění, protože jsem se snažil dostat do formy až moc rychle," uvedl Woods s tím, že po několikaměsíční pauze na takový záběr nebylo tělo připraveno.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 2. kolo

"Dostal jsem se do bodu, kde už nemůžu dál hrát. Chci trénovat, hrát, soutěžit, ale nemůžu zahrát pořádný švih," řekl Woods. Na Masters se mu podařilo umístit na čtvrtém místě, ale v Quail Hollow teprve pošesté v kariéře nepeošel cutem a z Players odstoupil, když do finálového kola vstupoval z 65. místa.

Autor:


Fiat Ducato 2.3 L2H2 č.137.
Fiat Ducato 2.3 L2H2 č.137.

r.v. 2012, naj. 179 000 km, diesel
337 590 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze