Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Další golfová kráska míří na profesionální okruh

Blair O´Nealová | foto: blaironeal.com

4 2010
Ta tvář je divákům stanice Golf Channel známá. A nejen jim, vždyť Blair O´Nealová byla zařazena do padesátky nejkrásnějších sportovkyň světa. Ano, sportovkyň, protože nevzdory svým četným aktivitám kolem módy, modelingu a světa glamour, zůstává devětadvacetiletá Američanka golfistkou.

A čím starší, tím lepší... Letos se O´Nealová dostala do prosincové finálové fáze kvalifikace profesionální LPGA Tour. V kalifornském Dinah Shore zahrála mimochodem o deset ran horší výsledek než Jessica Kordová, ale do postupové třicítky se vešla.

Víc než svým uměním (jehož ukázku přináší video) zatím upoutala krásou a schopností prezentovat a propagovat golf v televizi. Reality show Big Break, v níž vystupovala, byla velmi populární.

Blair O´Nealová

"Ta show mi pomohla proniknout do světa golfu, Uvědomila jsem si, jak tuhle hru miluju," komentovala svou novou aktivitu. Následně ji angažoval miliardář a golfový nadšenec Donald Trump pro vlastní sérii Fabulous World Of Golf.

"Je čas zjisti, na co mám," uvedla žena, která se podle svých slov až dosud zdráhala zkusit plně profesionální kariéru, ale teď to chce změnit.

Blair O´Nealová.V jedenácti dala golfu přednost před baletem a jazzovou hudbou, přestala dokonce účinkovat i jako cheerleader a mezi amatérkami to dotáhla až na kapitánku týmu arizonské univerzity.

O´Nealová vyhrála dokonce dvě soutěže o nejdelší drive ze tří, jichž se zúčastnila. Na živobytí si však vydělávala hlavně jako modelka i po roce 2004, kdy přestoupila k profesionálkám a hrála West Coast Ladies Golf Tour, Duramed Futures Tour a startovala také v Japonsku, Thajsku, Koreji a Číně.

"Pokaždé, když jsem cestovala na nějaký turnaj, stresovala jsem se tím, jak to všechno zaplatím," popsala svoje začátky, v nichž honoráře zrovna nepršely. Na turnajových výhrách dokázala vydělat sotva tolik, aby pokryla náklady, přestože byla dost úspěšná.

Sama uchazečka o místo mezi nejlepšími hráčkami světa se charakterizuje jako velmi pozitivní osobnost a stejně přistupuje i ke golfu. "Věřím, že všechno se děje z nějakého důvodu. Když jsem spokojená, lidé to poznají."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze