Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dálkový běžec na lyžích Novák porazil Teichmana i Filbricha

Petr Novák | foto: Patria Direct Team

25 2010
Skalpy německých hvězd Axela Teichmana či Jense Filbricha získal dálkový běžec Petr Novák v rakouském Dolomitenlaufu, dalším ze závodu seriálu FIS Marathon Cupu. Lyžař z Božího Daru skončil na trati dlouhé dvaačtyřicet kilometrů volnou technikou pátý, pět vteřin za vítězným Italem Santusem a dvě vteřiny za druhým Tobiasem Angererem.


"Jsem spokojený. S takovou konkurencí se nezávodí každý den a moc si cením toho, že jsem Teichmana s Filbrichem porazil. Těsně před finišem jsem měl dvakrát kolizi, to mě vyřadilo z boje o stupně vítězů. Každopádně i tak to byl hodně povedený závod," pochvaluje si Petr Novák.

Řezáč vyhrál klasiku Do závodu na dvaačtyřicet kilometrů volně se zapojily i hvězdy z Patria Direct Jizerské 50 - vítězný Oskar Svärd ze Švédska či Ital Marco Cattaneo, který skončil před Novákem čtvrtý.

Už v sobotu se v rakouském Lienzu členům Patria Direct Teamu dařilo - Stanislav Řezáč vyhrál závod na 42 kilometrů klasicky, když se svým soupeřům utrhl před finišem a vyhrál s náskokem deseti vteřin.

"Chvílemi jsem jel v závodě naplno, pak jsem se zase šetřil. Před cílem jsem měl dostatek sil a pořádně jsem za to vzal, takže jsem ujel asi desetičlenné skupině," říká Řezáč.

Po startu ve Světovém poháru v Estonsku přitom nebyl ještě úplně zdravotně v pořádku. "Po Jizerské padesátce jsem měl suchý kašel," přiznává.

Příští týden dvojici lyžařů čeká italská Marcialonga. Sedmdesát kilometrů klasicky je další z velkých laufařských závodů. Řezáč, jenž do městečka Cavalese dorazil jako první už v minulosti, má za cíl opět vyhrát.

"Chtěl bych si to zopakovat," plánuje. Pro Nováka bude účast premiérová. Hlavně prý bude sbírat zkušenosti pro další laufařské roky.Najdete na iDNES.czmobilní verze