Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytrvalkyně Štěrbová získala v Račicích titul a proplavala se do dějin

Česká plavkyně Lenka Štěrbová | foto: Michal Klíma, MAFRA

26 2015
Nebyl to pro ni obtížně vybojovaný titul, přesto bude pardubická plavkyně Lenka Štěrbová vzpomínat na víkendové klání republikového mistrovství po zbytek kariéry.

Na krk si po dvacetikilometrovém závodu na veslařském kanálu v Račicích pověsila pátou zlatou medaili, čímž se na nejdelší mistrovské trati stala historicky nejúspěšnější českou dálkovou plavkyní.

„Závod pro mě nebyl nijak obtížný, chtěla jsem se držet spíše vzadu, abych pošetřila síly na Hvar, a tak pro mě byl nejtěžší finiš, v němž se projevila klubová rivalita,“ prohlásila pro web svazu Štěrbová.

Patnácté ženě z letošního mistrovství světa v ruské Kazani totiž pomohli k rekordnímu zápisu oddíloví kolegové Josef Jurica a Daniel Čaban, kteří s pokořitelkou kanálu La Manche plavali prakticky po celý průběh závodu. Od zbytku se trio oddělilo až kilometr před cílem, v němž nakonec Štěrbová dohmátla o pár desetin sekundy před svými kolegy z klubu SCPA.

Česká plavkyně Lenka Štěrbová
Česká plavkyně Lenka Štěrbová

Týmová souhra byla přínosná i pro oba „tahouny“. Jurica díky výkonu, který byl o třináct minut lepší než loni, slavil mezi staršími dorostenci prvenství a Čaban získal stříbro.

Štěrbová si z Račic odvezla ještě bronz ze smíšeného štafetového závodu. Její medailová sbírka se rozrůstá nepřetržitě již sedmým rokem. Nyní už se úspěšná maratonkyně chystá do zahraničí. Na mezinárodním závodě v chorvatském Hvaru by se ráda prosadila i v poněkud nabitější konkurenci, než která ji prověřila na republikovém šampionátu.

„Chci do toho dát úplně všechno a pak mi konečně začnou prázdniny,“ těšilo Štěrbovou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze