Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dálkařka Ščerbová si vyzkouší také víceboj

25 2006
Ostrava - Už nebude jen skákat do dálky, ale zaměří se i na víceboj. Atletka SSK Vítkovice, juniorská mistryně světa v dálce Denisa Ščerbová, se letos pustí do dalších disciplín. "Když budu dělat více disciplín, budu se na dálku více těšit," usmála se Denisa Ščerbová. Říká, že když k dálce přidá výšku, běhy i vrhy, bude to pro ní jen plus. "Nebojím se, že by mě to rozhodilo."

Přiznává, že největší problémy jí dělá koule. "Ne, že bych na to neměla sílu, ale potíže mám s technikou," připouští. "Už jsem trénovala i s koulařem Machurou a když mě viděl, tak se zděsil. Ale učím se."

Naopak blízký je Denise skok do výšky. Ten si letos poprvé zkusila v sobotu v Hustopečích v závěrečném dílu Moravské výškařské tour.

"Ale jen v kategorii juniorek a žen B," uvedl manažer Tour Alfonz Juck. "Elitní výškařky totiž začínaly na sto osmdesáti centimetrech." A tolik Denisa Ščerbová v hale poprvé skočila až v sobotu v Hustopečích.

"Dokázala si, že těch sto osmdesát zvládne," byl její trenér Aleš Duda spokojený.

"Laťka nad 180 centimetrů je už ale hodně vysoko. Zatím jsem se jí bála, nejsem schopná se pořádně odrazit," říká Denisa.

K víceboji dálkařku přivedl i stesk po soubojích se Zuzanou Hejnovou, současnou nejlepší českou sedmibojařkou. Zápolily ještě v žákovském a juniorském věku.

"Později ale jako bychom se bály spolu utkat," usmívá se Denisa Ščerbová.

Trenér Aleš Duda označuje víceboj jen jako doplněk halové sezony.

"To i proto, že limit v dálce na halové mistrovství světa v Moskvě je pro Denisu docela tvrdý, 665 centimetrů," uvedl Duda. "Tak bude mít možnost připravovat se i jinak, pestřeji." O přechodu na sedmiboj s trenérem neuvažují? "To zatím nehrozí, ale uvidíme," řekl Aleš Duda.

"Hlavní pořád zůstává dálka." Právě v ní vítkovická atletka vše směřuje k olympijským hrám v roce 2008. Na "cestu" už od sponzora získala Toyotu Yaris s nápisem: Denisa Ščerbová, juniorská mistryně světa na cestě do Pekingu 2008. Řídit umí.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze