Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dalajlama varoval Woodse před buddhismem: cizoložství existuje i tam

Dalajlama v USA, kde se poprvé v životě setkal se jménem Tiger Woods. | foto: AP

25 2010
V široké zámořské diskusi kolem aféry Tigera Woodse zazněl hlas, že je třeba "přestát tři dny mediálních analýz, než člověk pochopí, co to všechno znamená pro jednu rodinu". Nicméně je pryč skoro týden, co se hráč na moment vynořil ze svého inkognita, a rozumné či smířlivé hlasy jsou v menšině.

S "typicky českým" názorem "proč tolik humbuku kolem toho, že občas zahnul" nelze v USA (a zároveň ve Velké Británii, této druhé noze golfového světa) uspět ani náhodou. Vždyť v době pátečního golfistova prvního veřejného projevu po vypuknutí skandálu s nevěrou neuvěřitelně pokleslo obchodování na burzách. Makléři se dívali na televizi.

Každý má pocit, že by měl na dané téma něco říci. Vlastně každý ne. Kdo tuto potřebu nemá, názor je z něj vytažen.

Omluva do školky

Jako příznačný detail celé story působí informace agentury AP, že Woods a jeho manželka Elin napsali dopis rodičům dětí, které chodí s jejich dvouletou dcerou Sam Alexis do školky.

Elin Nordegrenová-Woodsová (vlevo) se synem Charliem a její sestra Josefin se Sam Woodsovou.

"Doufáme, že v nejbližší budoucnosti si paparazziové najdou něco lepšího na práci," stálo v listu spolu s poděkováním za trpělivost. "Kvůli dětem chceme žít co nejnormálnějším životem, což pro Sam znamená chození do školky, kde se jí líbí," uvedl pár celebrit. Co na to ostatní rodiče, o tom zpráva nehovoří.

Jeho Svatost v obraze

Zato víme, jak se na věc dívá dalajlama. Tibetský duchovní vůdce prý golfovou hvězdu vůbec nezná, ale měl tu smůlu, že ho zpravodajové dostihli v hotelu v Beverly Hills, kam přijel podpořit organizaci starající se o sirotky.

"Ať už se podíváte na buddhismus nebo jiné náboženství, s cizoložstvím je to všude stejné," řekl nejvyšší duchovní východního náboženství. "Důležitá je sebekázeň a musíte si být vědomi možných následků."

Osloven byl proto, že Woods v pátek vyjádřil úmysl hledat příklady, jak žít, právě buddhismu. k němuž ho údajně jako malého vedla matka.

Televizní vizionáři

Zatímco duchovní cesty se ubírají nevyzpytatelnými směry, šoubiz jeden dál rovně a kupředu. Kanál Spike TV obohacuje svůj program seriálem nazvaným Back Nine (tedy vlastně Druhá devítka). Dvojice - golfista a jeho caddie objíždějí podřadné turnaje ve snaze dostat se zpátky na PGA Tour.

Vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach v televizi.

Caddie se mimochodem jmenuje Tiger a mimochodem je závislý na sexu. Nenápadité? The Hollywood Reporter přinesl zajímavé zjištění, že tvůrci série už na ní pracují přes rok. Vizionáři?

Vykopni pochlebovače!

Do výčtu reakcí, víceméně očekávaných či málo konfliktních, přispěl bývalý trojnásobný kapitán evropského týmu pro Ryder Cup Bernard Gallacher. Podle něj bylo Woodsovo vystoupení před přísně vybraným publikem špatně pojednané: "Objevil se ponížený, nesmírně utrápený, zlomený muž. Stín toho, kým býval."

Tiger Woods při svém vystoupení v Ponte Vedra Beach. V auditoriu jeho matka Kultida.

Podle zkušeného bývalého golfisty je to známka, že manažerský tým kolem Woodse nejenže tohoto hráče nedokázal vést v době před aférou, ale nezvládá to ani teď. "Tiger potřebuje od sebe odehnat všechny ty pochlebovače a vykopnout právníky i lidi od PR," poradil Skot na dálku prostřednictvím jedné ze stanic rádia BBC.

Slušná sledovanost

Kdo ví, jak to je. Na lidi to zatím zabralo. Woodsových patnáct minut mělo v každém případě úžasnou sledovanost. Vyhrál kanál Fox News s počtem 2 073 000 diváků, následovaný ESPN (1,7 milionu) a CNN (833 000). Na čtvrtém místě mezi kanály, které řeč z Ponte vedra Beach přenášely, skončil specializovaný Golf Channel (745 000).

Autor:


Grafton Recruitment Praha
.Neťák junior - C#

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze