Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Královna na Dakar nesmí, Loprais přesedne na man

8 2014
Ještě letos v lednu Aleš Loprais proháněl v dakarské rallye ruské kamazy se svým tatrováckým speciálem nazvaným Queen 69. V příštím ročníku věhlasné rallye ale bude Královna Lopraisovi chybět.

Technický komisař dakarské soutěže Fabien Calvet totiž Královně start zakázal. „Vzhledem k tomu, že informace o údajných technických nesrovnalostech a nutnosti přestavět celý speciál přišla tři měsíce před transportem vozidel do Jižní Ameriky, jsme byli nuceni hledat jiná řešení,“ líčil Aleš Loprais

A našel. Nakonec příští Dakar absolvuje s kamionem značky Man připravovaným holandskou stájí Veka. „Jsem moc rád, že se v tak krátkém časovém období podařilo dohodnout s týmem Veka o poskytnutí konkurenceschopného kamionu,“ oddechl si Aleš Loprais.

Nový kamion si osahal ve Francii. „Jezdili jsme v pohoří poblíž města Narbonne na krásných šotolinových úsecích s rozbitými pistami. Zatím jsem rychlejší s tatrou, ale to je tím, že s ní mám výrazně více najeto,“ hodnotil frenštátský závodník, který vyměnil i posádku.

Navigátora mu bude na Dakaru dělat Ferran Marco Alcayna ze Španělska, palubním mechanikem bude Holanďan Jan Van der Vaet.Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
KALKULANT, HUMPOLECKO, 25 - 35 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze