Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na nejlepší český turnaj dorazí Clarke. Do budoucna se počítá s Woodsem

Kapitán evropského výběru pro golfový Ryder Cup Darren Clarke na tiskové konferenci. | foto: AP

1 2016
Český golfový svátek bude opět o něco pompéznější. Na konci srpna dorazí na prestižní turnaj D+D Real Czech Masters velké osobnosti světového golfu, znovu zúčastní bývalá světová jednička Lee Westwood nebo populární John Daly. Zatím nejvýraznější ohlášenou hvězdou čtvrtého ročníku je Darren Clarke, čtyřnásobný vítěz Ryder Cupu, tradičního klání mezi nejlepšími golfisty Evropy a USA.

Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, prozradil, že Clarke je pouze jedním ze tří hlavních trumfů pořadatelů české akce, která má pevné místo ve vrcholné evropské tůře European Tour.

„Tahle sestava ještě zdaleka není definitivní. Jednáme s dalšími dvěma slavnými hráči, kteří patří do absolutní světové špičky, a chceme, aby byli reklamními tvářemi turnaje,“ řekl.

Jejich jména se ovšem zatím drží v tajnosti, na tiskové konferenci v pražském Andel’s Hotel by Vienna House Prague zazněla jen drobná nápověda: jedním ze špičkových golfistů bude další bývalá světová jednička.

Zatím tak Dědek láká na někdejší světovou dvojku. „Clarkea řadíme mezi opravdové ikony,“ smekl před osmačtyřicetiletým Severním Irem, který se do Česka vrací po 20 letech.

Woods? Až někdy jindy

Majitel Relmostu se rozpovídal i o možné budoucí účasti Tigera Woodse. „Máme ho v pořadníku hvězd, které oslovujeme. Pro příští rok jsme s ním nejednali. V budoucnu bychom ale moc rádi pro D+D REAL Czech Masters získali. Věříme, že se to povede.“

Americká legenda se ve čtvrtek vrací k soutěžnímu golfu po 15 měsíců dlouhé pauze. To ovšem neznamená, že by kvůli dlouhé absenci byl jeho případný start levnější záležitostí. „Stále je silnou značkou a zůstane jí, dokud bude hrát. Jeho cena neklesá,“ tvrdí Dědek.

Akce se zúčastní minimálně deset českých hráčů včetně nejlepšího z nich, Filipa Mrůzka. Hrát budou také nejlepší domácí amatéři.

Prize money se nemění

D+D REAL Czech Masters se opět bude hrát na hřišti Albatross a na odměnách se rozdělí milion eur, přibližně 27 milionů korun. „Rozhodli jsme se nejít cestou navyšování prize money. Lepší hráče by nám to už přitáhnout nepomohlo,“ řekl Pavel Poulíček, výkonný ředitel Relmostu.

Vstupné na turnaj konaný od 31. srpna do 3. září bude opět velmi vstřícné, permanentka na čtyři dny stojí 400 korun, jednorázový vstup o víkendu na polovinu a v týdnu na 100 korun. Prodej vstupenek odstartoval 1. prosince.

Děti do 15 let, držitelé průkazu ZTP a čeští registrovaní golfisté mají vstup zdarma. „Chceme, aby popularita golfu rostla a hrálo ho co nejvíce lidí,“ tvrdí Poulíček.

Challenge Tour poprvé v Praze

Na tiskové konferenci byla představená také novinka v podobě prvního turnaje z nižší evropské golfové tůry Challenge Tour v Praze. Od 6. do 9. července se bude hrát na Zbraslavi Prague Golf Challenge.

Akce se přesouvá do Prahy ze Slovenska, kde Relmost necítil dostatečnou podporu partnerů. „Raději jsme se přesunuli tam, kde byl zájem,“ řekl Dědek. Slovensko tak přišlo o svůj jediný turnaj v rámci Challenge Tour, Česká republika má nově dva.

Hrát se totiž znovu bude D+D REAL Czech Challenge na Kunětické hoře. Oba turnaje z Challenge Tour budou mít prize money lehce pod 200 tisíc euro, tedy kolem pěti milionů korun.Najdete na iDNES.czmobilní verze