Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradecké 3x3: mezi muži drama, absenci reprezentace využily Rakušanky

Ivo Pavličík zakončuje na turnaji Chance 3x3 Tour v Hradci Králové přes Šimona Ježka, sleduje je Jan Křivánek. | foto: ČBF / Jan Mudra

17 2017
Basketbal zažívá bohatý víkend. Východočeská metropole Hradec Králové hostí společně s Prahou evropský šampionát basketbalistek a v sobotu přivítala také nejvyšší českou soutěž ve hře 3x3.

Po sobotě jsou známi další vítězové jednoho z turnajů Chance 3x3 Tour. Hradecké dostaveníčko bylo předposledním, ze kterého se mohly týmy kvalifikovat do pražského finále. To se na náměstí Republiky odehraje už příští neděli.

Turnaj v tradiční destinaci nezhatilo ani nepříznivé počasí. Se zimou se hráči a hráčky mohli snadno vypořádat, ale kdyby déšť zkrápěl královéhradecké kurty ještě o něco déle, mohla by to být pro dohrání turnaje fatální překážka.

Fotogalerie

V mužské části turnaje došlo ve finále na souboj dvou neporažených celků. Fanoušci, kteří očekávali vyrovnaný souboj, rozhodně nemohli odejít zklamaní.

Závěrečný zápas celého programu rozhodl jediný bod. Z nejtěsnějšího možného vítězství se radovali MACH1INES (Pavličík, Krakovič, Semerád), kteří v poměru 13:12 přehráli Basketobchod.cz Team (Ježek, Křivánek, Šiška, Vyoral).

Třetí místo vybojovali Los Santos ZiC (Barycza, Hyla či Zieliňski) z Polska, kteří porazili 18:16 mladíky z Kohoutí iluze (Brožek, Hanus, Nalevanko, Němec).

V ženské polovině turnaje chyběly suverénky domácí scény BB team, které odjely do francouzského Nantes obhajovat titul mistryň světa a pak se hned přesouvají na kvalifikaci o evropský šampionát. Absence tradičních vítězek využila reprezentace Rakouska (Köpplová, Neumannová, Sagererová, Zderadicková), která ve finále porazila český tým ve složení Barnetová, Effangová, Mervínská a Motyčáková 19:14.

Bronz bere juniorská záloha stále ještě aktuálních mistryň světa BB juniors (Galíčková, Levínská, Rosecká, Růžková). V zápase o třetí místo přehrála 14:12 Grit & Grind (Hujsiová, Krobová, Nováková, Severová).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze