Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atletická špička se představí v ostravské hale na Czech Indoor Gala

Na ostravském mítinku by neměl ̈chybět ani Pavel Maslák | foto: Reuters

2 2017
Česká špička, ale také silná zahraniční konkurence se představí na atletickém mítinku Czech Indoor Gala, který bude 14. února v ostravské atletické hale.

Lákadlem halového klání bude běh na 300 metrů s Pavlem Maslákem, čtyřstovka žen a také sprinty. Součástí Czech Indoor Gala bude 13. ročník Ostravské laťky.

„V běhu na čtyři sta metrů se představí dvojnásobná mistryně světa na čtyřstovce překážek Zuzana Hejnová,“ uvedla Šárka Mokrá z pořádajícího SSK Vítkovice. „Přijede také Denisa Rosolová, která na kontrolních závodech naznačila nadějnou formu.“

Protivnicemi českých čtvrtkařek budou Dánka Sara Petersenová a Jamajčanka Kaliese Spencerová.

„Petersenová loni na 400 metrů překážek vybojovala evropský titul a na olympiádě v Rio de Janeiru byla druhá,“ uvedla Mokrá. Spencerová je čtyřnásobná vítězka Diamantové ligy.

Pavel Maslák věří, že podá kvalitní výkon, byť poběží netradičních 300 metrů. „Budu už rozzávoděný,“ uvedl. Za sebou bude mít mítinky v Düsseldorfu a Toruni. To je také důvod, proč se rozhodl běžet v Ostravě 300 metrů. „Navíc čtyři dny po ostravském mítinku mě čeká další čtvrtka, takže třístovka bude příjemná změna.“

Sprint s Collinsem

Na sprinterských tratích nastoupí Kim Collins a překážkářky Alina Talajová a Cindy Ofiliová. Kim Collins poběží svých oblíbených 60 metrů, na nichž je dvojnásobným vicemistrem světa. „Loni ve svých devětatřiceti letech měl nesmírně kvalitní čas 6,49 vteřiny,“ upozornil Oldřich Zvolánek, ředitel SSK Vítkovice a technický ředitel mítinku.

„Czech Indoor Gala bude skvělou atletickou akcí. Těším se a doufám ve velkou podporu místních fanoušků,“ nechal se slyšet Collins, který je mistrem světa na 100 metrů z roku 2003.

V běhu na 60 metrů překážek by měly soupeřit Běloruska Alina Talajová a Britka Cindy Ofiliová, která byla na olympiádě v Riu čtvrtá na 100 metrů překážek. Talajová je halovou mistryní Evropy z Prahy, kde zaběhla svůj nejlepší čas - 7,85 vteřiny. Loni v létě se stala v Amsterdamu vicemistryní Evropy na stovce překážek.

„Z českých závodnic budou jejich soupeřkami Lucie Koudelová a Kateřina Cachová,“ dodal Oldřich Zvolánek.

Koule se skvělým Němcem

Pořádně silná bude konkurence v kouli, jíž by měl vládnout německý mistr světa i Evropy David Storl, jenž má ze všech přihlášených nejlepší osobní výkon - 22,20 metru.

„S ním se utká juniorský světový rekordman Konrad Bukowiecki z Polska a také čeští reprezentanti Tomáš Staněk a Ladislav Prášil,“ podotkl Oldřich Zvolánek.

Oba podobně jako většina sportovců, kteří přijedou, bojují o účast na březnovém halovém evropském šampionátu v Bělehradu.

Pořadatelé vypsali pro muže běhy na 60, 300 a 1 500 metrů, tyč a kouli. Pro ženy běhy na 60, 400, 1 500 a 60 metrů překážek a výšku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze