Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Czech Cycling Tour bez stupňů vítězů, nejblíž byl Kaňkovský

Momentka z 3. etapy Czech Cycling Tour | foto: Jan Brychta / Czech Cycling Tour

15 2016
Cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author se medailového umístění na největším českém etapovém závodě nedočkali. Na Czech Cycling Tour měl k tomu nejblíž ve spurtu druhé etapy Alois Kaňkovský, nakonec dojel sedmý.

Dva týmy nejvyšší kategorie ProTour Lampre Merida a Cannondale Pro Cycling, čtyři Pro Kontinentální stáje a celkem dvacet osmičlenných družstev. V této konkurenci se pokoušeli

cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author ve čtyřetapovém závodě Czech Cycling Tour, který je zařazený mezi vybrané závody 1. kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI.

Výsledek? Lichotivé 8. místo v úvodní časovce družstev, 7. místo Aloise Kaňkovského ve 2. etapě z Olomouce do Uničova a 10. místo Bartosze Warchola, Poláka v hradeckých službách, v celkovém pořadí, ke kterému se dostal dobrým výkonem v královské, třetí etapě závodu z Mohelnice do Šternberku, po níž poskočil na dvanáctou příčku.

V nedělní čtvrté, poslední části si ještě o dvě polepšil. V jednotlivých etapách si hradečtí jezdci dělali největší naději na dobré umístění v té, v níž se jim to také podařilo. Do druhé, rovinaté části čtyřetapového závodu totiž šli s tím, že se pokusí připravit co nejlepší pozici pro svého elitního spurtéra Aloise Kaňkovského. To se nakonec úplně nepodařilo, byť byl v cíli sedmý Kaňkovský z českých jezdců první, příliš spokojený nebyl.

„Posledních patnáct kilometrů mě stálo strašně moc sil a ty ve spurtu chyběly. Kluci jsou spíše vrchaři a do mlýnice v závěru nejdou, není to jako na Českém poháru, zde jsou jiní jezdci,“ uvedl elitní český spurter, který se uchází o start na letošním mistrovství světa, „kdyby mě tým dovezl do poslední zatáčky na dobré pozici, tak by to možná vyšlo, ale skákat z vláčku do vláčku sám je strašně vysilující.“

Ve spurtu téměř celého startovního pole etapu nakonec vyhrál skvělý italský spurter Sacha Modolo z Lampre Merida před Nizozemcem Wouterem Wippertem. „Etapa byla celkem podle očekávání, ale čekal jsem, že silné týmy za to opravdu vezmou a peloton se na terezínech

více roztrhá. Já navíc v závěru chytil díru a musel si dojíždět nejlepší,“ dodal Kaňkovský, který nakonec do cíle Czech Cycling Tour nedorazil, když v průběhu poslední etapy odstoupil.

O celkovém pořadí pak rozhodla sobotní 187 kilometrů dlouhá etapa do Mohelnice, při níž cyklisté nastoupali 3 992 metrů. Z hradecké stáje byl velmi aktivní Tomáš Bucháček, který se držel v dlouhém úniku, ale ten byl nakonec zlikvidován a pozici nejlepšího hradeckého jezdce převzal Polák Warchol.

Ten do cíle dorazil na 17. místě se ztrátou 1:21 na Itala Ulissiho ze stáje Lampre Merida a v průběžném pořadí se posunul na 12. příčku. Tu si ve včerejší etapě ještě o dvě vylepšil a v konečném pořadí se vměstnal do desítky nejlepších.

Triumf ve 3. etapě pomohl Italu Ulissimu k celkovému prvenství, z českých jezdců skončil nejlépe Hník na 4. místě.Najdete na iDNES.czmobilní verze