Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Czech Cycling Tour vyhrál Ulissi, nejlepším z Čechů čtvrtý Hník

Diego Ulissi vyhrál 8. ročník Czech Cycling Tour. | foto: Jan Brychta / TTV sport group

14 2016
Skvělé čtvrté místo obsadil Karel Hník v etapovém závodu Czech Cycling Tour. Cyklista stáje Verva Activejet ztratil v konečném pořadí 41 sekund na vítězného Itala Diega Ulissiho. Michal Schlegel byl osmý a vyhrál soutěž jezdců do 23 let. V závěrečné čtvrté etapě zvítězil ve spurtu hlavního pole Baptiste Planckaert.

Na závodníky čekalo v neděli 157 kilometrů, a ty podle očekávání celkové pořadí nezměnily. Hned po startu na Horním náměstí v Olomouci uniklo kvarteto Weitse Boosmans, Michael Kukrle, Martjin Verschoor a Johim Ariesen.

Po pár kilometrech se k nim dotáhli Polák Paweł Cieślik a Jan Božič ze Slovinska. Šestice si mezi sebe rozdělila všechny body na třech rychlostních a dvou vrchařských prémiích, její náskok narostl až na šest minut, ale vzhledem k tomu, že žádný z cyklistů nebyl v popředí výsledkové listiny, nechávalo to nejlepší v klidu.

Tempo pelotonu si hlídali především tři stáje - Cannondale Drapac, Lampre Merida a CC Sprandi Polkowice jejichž zástupci drželi před startem tři první místa v průběžném hodnocení a kontrolovali situaci.

Michal Schlegel vyhrál na Czech Cycling Tour kategorii do 23 let.

Michal Schlegel vyhrál na Czech Cycling Tour kategorii do 23 let.

Až na devítikilometrovém okruhu začali náskok postupně snižovat. Šest kol před cílem na tři minuty a těsně po nájezdu do sedmého okruhu přesila uprchlíky pohltila. Dvě kola před koncem se pokusil o samostatnou akci Američan Zepunkte z Cannodaleu, ale desetivteřinový náskok, který získal, ostatní rychle zlikvidovali a bylo jasné, že o etapu se rozhodne v hromadném spurtu.

Závodníci Cannondaleu a Lampre se hlídali a toho využil Planckaert, který si dojel pro prvenství následován Wippertem a Španělem Garciou. Nejlepším z českých jezdců byl Michal Schlegel, který projel cílem na 15. místě.

Nejspokojenější byl ale určitě Ulissi, který vybojoval cenný celkový triumf, když před druhým Nizozemcem Sebastianem Langelveldem uhájil náskok 26 vteřin, který si získal ve třetí vítězné etapě do Šternberku, pro Hníka je čtvrté místo velice cenným výsledkem.

„Dnes to bylo v pohodě. Jezdci Lampre Merida a Cannondale si vše hlídali, nikdo nenastupoval. Se čtvrtým místem v tak kvalitní konkurenci jsem určitě spokojený, je to určitě nejlépe náš obsazený závod,“ řekl Karel Hník, který si svým výkonem řekl i o nominaci na evropský šampionát.

To samé platí i v případě Michala Schlegela z celku Klein Constantia, který v konečném pořadí vybojoval skvělou osmou pozici a vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let. „Žlutý trikot by byl lepší jak bílý. Je to náš největší závod a závodil jsem s jezdci, kteří jezdí podniky o třídu výše. Pro mě bylo výborné, že jsem s nimi mohl jet a příjemné vidět, že i oni si vedle mě dávají. Snažil jsem se uspět co nejlépe v celkové klasifikaci a výhra mezi mladými je bonus,“ řekl Michal Schlegel, který rovněž myslí na start na mistrovství Evropy. „Ale nyní je prioritní start na Tour de Avenir,“ řekl ke svému dalšímu závodění v letošní sezoně Schlegel.

Czech Cycling Tour

závěrečná 4. etapa Olomouc - Dolany (157,1 km)

1. Planckaert (Belg./Wallonie Bruxelles) 3:48:42, 2. Wippert (Niz./Cannondale), 3. Garcia (Šp/Klein Constantia), 4. Cassuleras (Šp./Verva Activejet), 5. Rogina (Slovin./Adria Mobil), 6. Riesebeek (Niz./Metec), ...15. Schlegel (ČR/Klein Constantia), 26. Hník všichni stejný čas, 48. Polnický (oba ČR/Verva Activejet) -26.

Konečné pořadí: 1. Ulissi (It./Lampre Merida) 13:06:26, 2. Langeveld (Niz./Cannondale) -26, 3. Rebellin (It./CCC Sprandi Polkowice) -33, 4. Hník -41, 5. Bevin (N. Zél./Cannondale) -1:18, 6. De la Parte (Šp./CCC Sprandi Polkowice) -1:29, ...8. Schlegel -1:33, 39. Polnický -6:38.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze