Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Czech Cycling Tour odstartovala časovkou, nejlepší byl tým Metec

Etapový závod Czech Cycling Tour odstartovala týmová časovka. | foto: Jan Brychta / TTV Sport Group

18 2014
Úvodní týmovou časovku šestého ročníku Czech Cycling Tour vyhrála sedmička jezdců nizozemské stáje Metec-TKH. Trať dlouhou 21,7 kilometrů z Moravské Třebové do Křenova a zpět zvládli v čase 25:14 a o dvacet vteřin porazili ruské naděje ze stáje Itera Katuša a třetí skončil další nizozemský tým De Rijke.

Z pětice českých celků si vedli nejlépe jezdci týmu Bauknecht-Author, jejichž čas stačil na páté místo. Na startu závodu se představilo 22 celků a celkem 146 cyklistů na něž čekají čtyři etapy.

Trať tentokrát nebyla tak těžká i když zcela rovinatá rozhodně nebyla. A již časy na obrátce naznačily, kdo bude útočit na vítězství. Právě v polovině trati byli nejrychlejší závodníci Metec-THC a v nasazeném tempu vydrželi až do cíle a mohli slavit prvenství a tím pádem i zisk žlutého trikotu pro svého prvního jezdce na pásce, takže v roli lídra v páteční etapě z Olomouce do Mohelnice pojede Brian van Goethem.

V polovině trati byli na čtvrtém místě cyklisté Baknechtu-Author, ale ve druhé polovině trati si o příčku pohoršili. "V průběhu závodu odpadl Zechmeister, ale jinak až na drobné chyby jeli kluci dobře. Tahounem byl zkušený Tomáš Bucháček, který odvedl velký kus práce, naopak vedle Zechmeistera byl slabším článkem Martin Hunal, ale to je pochopitelné, protože až do letoška vlastně týmovou časovku vlastně nejezdil," řekl k výkonu svého celku trenér Otakar Fiala.

Jezdci nizozemské stáje Metec-TKH posbírali prakticky většinu trikotů, kromě žlutého mají ještě pro mladého jezdce, trikot pro nejlepšího vrchaře a trikot bodovací soutěže. Dres pro nejlepšího Čecha v závodě obleče zítra David Dvorský z Bauknechtu-Author, trikot pro nejaktivnějšího závodníka ponese jeho oddílový kolega Tomáš Bucháček.

VÝSLEDKY

Cyklistický závod Czech Cycling Tour

1. etapa časovka družstev (20 km): 1. Metec-TKH 25:15,12, 2. Itera Kaťuša -19,43, 3. Cyclingteam De Rijke -19,92, 4. Cyclingteam Jo Piels -22,32, 5. Bauknecht-Author 27,23, 6. Polsko 31,08.

Průběžné pořadí: 1. Van Goethem 25::15, 2. Koning, 3. Krul, 4. Eising, 5. Van Ginneken, 6. Gmelich-Meijling (všichni Niz.) všichni stejný čas, ...24. Dvorský (ČR) -27.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze